Бремена Французинка задавена од неколку кучиња

Бремена Французинка е усмртена од неколку кучиња додека ги шетала сопствените во близина на градот Вилер-Котра, 90 километри од Париз. Полицијата започнала истрага, во која биле проверени над 90 кучиња, со цел да се утврди кој од е одговорно за нападот. Обдукција покажа дека жртвата била касната по торзото, главата и рацете, а била касната… Read More Бремена Французинка задавена од неколку кучиња

Погледнете како храбрата жена го спасила детето од крволочните кучиња (вознемирувачко видео)

Мухамед Ехаб го нападнале две крволочни кучиња во главниот град на Египет, Каиро. Снимката на безбедносните камери прикажува како детето стои со пријателите и неколку секунди подоцна почнуваат да бегаат откако ги здогледале кучињата. За жал, кучињата го стигнале Мухамед и почнале да го напаѓаат. Тогаш се појавиле две жени во кадарот. Непознатата жена скокнала… Read More Погледнете како храбрата жена го спасила детето од крволочните кучиња (вознемирувачко видео)

Ветеринар од пеколот- шверцувал хероин во кученца (ВИДЕО)

Ветеринарот е обвинет за илегален шверц на дрога во САД и се соочува со доживотна казна затвор. 38- годишниот Елорес на мали кученца им правел операција и им вградувал ампули со течен хероин во стомакот. Тој бил уапсен во Шпанија , од каде е предаден на САД , а вчера федералниот суд во Бруклин му… Read More Ветеринар од пеколот- шверцувал хероин во кученца (ВИДЕО)