Ако имате ПВЦ прозори овој трик мора да го знаете

ПВЦ столаријата е најчест избор, бидејќи лесно се инсталира, а и најдобро ја задржува температурата во домот. Но, при поставувањето мајсторите обично не ви кажуваат некои битни работи… Поентата е што во различни временски периоди потребно е да го промените начинот на „одржување“ на прозорите. Едноставно отворете го прозорот и пронајдете го шрафот на страната… Read More Ако имате ПВЦ прозори овој трик мора да го знаете

6 природни начини да ја осветлите косата без боја за коса

Еден од бенефитите на летото (покрај убавото време, плажите, годишниот одмор) е што може да ја осветлите косата благодарение на сончевите зраци. Секоја русокоса девојка која времето во текот на летото го поминувала повеќе надвор, знае дека сонцето ја осветлува косата. Со примена на уште неколку трикчиња вашата коса може да осветли за неколку нијанси.… Read More 6 природни начини да ја осветлите косата без боја за коса

Фејл компилација: Од играчка-плачка на базен

Летото значи бескрајна забава и авантури покрај вода. Сепак, луѓето не се најпаметни кога станува збор за пробување нешто ново и прават непромислени потези што завршуваат неславно. Ова се најголемите фејлови на базен, од кои повеќето се надеваме поминале без поголеми повреди. (32) 00

Урнебесна пародија на вечно оспоруваниот охридски туризам

Инспириран од вечните теми: Охрид е скап, Не нудит ништо, бесконечно критикуваната и карикатурирана охридска љубезност и услужлувост… познатиот стендап комичар Никола Тодороски сними урнебесна музичка пародија на планетарниот хит на Мајкл Џексон ‘beat it’ – НЕК БИДЕТ. (323) 00

Топ 3 коктели од лубеница совршени за на плажа

Совршени за топлите денови и за на плажа, овие три коктели ќе ве освежат и ќе ви го поткренат расположението. Коктел од лубеница и лимета За да го подговите овој безалкохолен освежителен пијалак потребно е –3 чаши лубеница сечена на коцки, сок од 2 лимета, мраз и вода. Лубеницата се сечка на мали коцки, се… Read More Топ 3 коктели од лубеница совршени за на плажа

Еве каде да летувате со деца во Грција

Грција е земја која нуди одличен избор за родителите и нивните деца. Топлата клима, близината до Македонија, безбедното и чисто море и љубезноста на грците се главните предности поради кои луѓето со деца ја избираат Грција за летен одмор и со задоволство и се враќаат секоја година. Ништо не е поздраво во текот на летото за… Read More Еве каде да летувате со деца во Грција