Рецепт за вкусна црвена леќа

Се вели дека црвената леќа е многу похранлива и поздрава од обичната, но и да не е така, еве еден прекрасен рецепт по кој можете да ја припремите. Потребни состојки – 1 чаша црвена леќa – 1 главица кромид – 1 морков – 2 лажици масло за јадење – 1,2л вода – 1 супена лажица… Read More Рецепт за вкусна црвена леќа