Фотографии што го покажуваат шармот на мажите од минатиот век

Често се зборува за убавината и стандардите за убавина во минатото, но најчесто фокусот е врз жените. Ретко кога имаме можност да видиме како изгледале атрактивните мажи од минатото. Но, благодарение на интернетот, можеме да видиме како изгледале нечии татковци, дедовци, прадедовци… А, овие фотографии, подобро го опишуваат нивниот шарм од кој било збор: „Дедо ми, еден… Read More Фотографии што го покажуваат шармот на мажите од минатиот век

Вечна дилема: Сакаат ли девојките секс за една вечер или не?

Жените велат дека се задоволни од секс за една ноќ, но едно ново истражување фрла сенка на тоа. Истражувањето било направено за да открие колку жените се задоволни од секс без обврски и колку од нив се обиделе да се вклопат во трендот. Темите кои беа објавени во два американски магазини, откриваат дека поголемиот дел… Read More Вечна дилема: Сакаат ли девојките секс за една вечер или не?

Започна Мовембер – месецот на машкото здравје!

12-та година по ред на светско ниво се организира Моември, месецот во кој мажите, со апсолутно потребната поддршка од понежниот пол, на еден прилично ортодоксен, а оригинален начин ја дигаат свеста и собираат средства со цел подобрување на здравјето кај мажите. За што се работи? Група пријатели од Австралија пред 11 години во еден неврзан… Read More Започна Мовембер – месецот на машкото здравје!

3 женски карактеристики во кои мажите лудо се заљубуваат!

Не постои универзално правило за тоа што на сите мажи им е потребно за да се заљубат во одредена жена. Но, постојат три женски карактеристики на кои ниту еден маж не може да одолее и едноставно лудо се вљубува! Прочитајте кои се тие… 1. Страст Не мислиме на страста под чаршафите, туку на пронаоѓање на… Read More 3 женски карактеристики во кои мажите лудо се заљубуваат!

На жените им треба повеќе сон, оти го користат мозокот повеќе од мажите

Истражување кое опфатило 210 средовечни мажи и жени, посочува дека на жените им треба повеќе спиење отколку на припадниците на „посилниот пол“, како и дека припадничките на „понежниот пол“ имаат поголеми здравствени проблеми поради недостаток на сон. – Резултатите говорат дека кусиот сон кај жените е тесно поврзан со високите нивоа на психичка болка и… Read More На жените им треба повеќе сон, оти го користат мозокот повеќе од мажите

Овој фетиш го има секој петти маж

Фетишите во никој случај не се ментална болест. Иако фетишите се многу застапени во општеството, на таа тема има многу малку истражувања. Поради тоа социјалниот психиолог Џастин Лехмилер спровел анкета над 4000 мажи која се занимавала со темата стапалата како фетиш. Меѓу најзастапените фетиши е токму тој. Сепак истражувањето покажало дека постојат разлики меѓу лицата… Read More Овој фетиш го има секој петти маж

Неверство: Жените многу полесно наоѓаат љубовник

Жените ги изневеруваат мажите поради потреба од љубов, емотивна исполнетост и романтика, додека мажите сакаат сексуална возбуда и излез од монотониот брак, но и да го нахранат егото – покажало истражувањето на еден британски портал. Жените почесто се заљубуваат во љубовниците и во изневерување се впуштаат после петатта година од бракот, а мажите после шестата.… Read More Неверство: Жените многу полесно наоѓаат љубовник

Дали жените се повнимателни возачи од мажите?

Најново истражување покажа дека на мажите повеќе им се одвлекува вниманието од возењето во споредба со жените возачи. Истражувањето што го спроведе адвокатската компанија Smith’s Lawyers опфати 2.214 возачи во САД на возраст од 18 до 65 години. Дури 70% од испитаниците рекле дека вршат некоја друга активност зад воланот што им го одзема вниманието… Read More Дали жените се повнимателни возачи од мажите?

Прашања за сексот кои мажите не се осмелуваат да им ги постават на жените

На некои мажи им е многу важно нивната партнерка подеднакво да ужива во сексот и да доживее оргазам. Не е вистина дека сите мажи мислат само на себе кога станува збор за сексот, барем не оние вистинските. Иако повеќето од нив често се прават секс експерти, всушност немаат идеја како да ги задоволат припадничките на… Read More Прашања за сексот кои мажите не се осмелуваат да им ги постават на жените

,,Вистинските мажи секогаш ги претепуваат жените” – потресна исповед на две затворени сестри

Две сестри , државјанки на Саудсика Арабија , кои во моментов се во притвир во Хонг Конг пред да бидат вратени дома , раскажуваат зошто избегале. Тие биле секојдневно претепувани од својот татко, како и од другите машки членови на семејството. Но , сега треба да бидат вратени назад, а тие се плашат дека во… Read More ,,Вистинските мажи секогаш ги претепуваат жените” – потресна исповед на две затворени сестри