Умрела 4 дена по свадбата: Сопругот не престанал да ја тера на секс иако обилно крвавела

Апелациониот суд во Косово го врати на почеток судењето за смртта на Антигона Морина, која почина четири дена по свадбата со Хилми Зена. Случајот за несреќата што се случи ноќта помеѓу 27 и 28 јули 2011 година и ден денес ја бранува косовската јавност. Како што се вели во обвинението, по првата свадбена ноќ Антигона… Read More Умрела 4 дена по свадбата: Сопругот не престанал да ја тера на секс иако обилно крвавела

Мажите од овие професии се најдобри љубовници

Дали верувате дека професијата на вашиот партнер има поврзаност со неговите вештини во кревет? Едно истражување тврди дека има. Redbook направи истражување меѓу 400 мажени жени за да открие кави љубовници се мажите кои се занимаваат со различни професии. Секс терапевтката и психолот д-р Линда де Вилерс вели дека воопшто не изненадува тоа што вашиот… Read More Мажите од овие професии се најдобри љубовници

Маж ја тужел сопругата откако ја видел без шминка

Еден ден по венчавката, маж од Алжир решил да ја тужи својата сопруга за измама, откако ја видел без шминка по првата брачна ноќ, пишува сајтот „Емирати247“. Тој во тужбата навел дека „таа е многу помалку убава без шминката што секој ден ја става на лицето“. Од жената бара 20.000 долари за претрпен шок. „Младоженецот… Read More Маж ја тужел сопругата откако ја видел без шминка

129 тактики како да најдете дечко и да се омажите

Како би реагирале денес кога би ви покажале списание од 50-тите со совети како најлесно да најдете маж и да се омажите во најскоро време за да не останете „стара мома“? Овој прилог во списанието McCall од 1957 година, насловен „129 начини да најдете маж“ покажува колку многу се смениле нештата оттогаш. Или, пак колку… Read More 129 тактики како да најдете дечко и да се омажите

Монструм ја труел храната за бебиња во продавница: Во секоја тегличка имало доволно отров да убие, а мотивот е неверојатен

Маж (54) е осуден во Германија на 12 ипол години затвор за обид за убиство, зошто ставал отров во храната за бебиња и возрасни. Обвинетиот признал дека на полиците од супермаркетите и малопродажните мест во градот Фридрихсхафен минатата година ставал тегли со храна полни со отров и им ги нудел на потрошувачите. Исто така признал… Read More Монструм ја труел храната за бебиња во продавница: Во секоја тегличка имало доволно отров да убие, а мотивот е неверојатен

Како изгледаат совршената жена и совршениот маж, според науката

Тим експерти од компанијата „Men’s Pharmacy“ направија фотографии од совршените маж и жена, комбинирајќи ја структурата на лицето на некои од најпривлечните славни личности, пишува Daily Mail. Истражувачите ги проучувале фотографиите од славните мажи кои се сметаат за најпривлечни за жените и комбинирајќи ги нивните црти на лицето, креирале слика на совршен маж. Истото го… Read More Како изгледаат совршената жена и совршениот маж, според науката

Науката вели, ако жената ги поседува овие квалитети, потруди се да ја задржиш!

Секој од нас доаѓа во период од животот кога наоѓањето партнер за цел живот е поважна одлука од забава и викенд романси. Научниците ги проучувале квалитетите кои треба да ги бараат мажите кај жените со кои сакаат да го поминат остатокот од животот. Погледнете подолу за што станува збор. Попаметна е од тебе Секогаш е… Read More Науката вели, ако жената ги поседува овие квалитети, потруди се да ја задржиш!

Читала пораки на сопругот без негово одобрение, па сега ќе лежи затвор

Судот во Обединетите Арапски Емирати осудил жена на три месеци затвор затоа што пребарувала мобилен телефон на својот маж, без негово знаење. Нејзиниот сопруг поднел тужба до судот, со обвинение дека неговата жена му ја нарушила приватноста, а потоа било организирано и судење. Судот жената за кратко време ја прогласил за виновна. Во својата изјава… Read More Читала пораки на сопругот без негово одобрение, па сега ќе лежи затвор

Ви нудиме пет природни начини како да го подобрите вашето либидо

Ако во последно време немате преголема желба за секс иако помеѓу вашиот партнер и вас се е во ред и тоа ве мачи, земете ги работите во свои раце и поработете на засилување на либидото. Сексуалната желба односно либидотот е тесно поврзано и со нашата психофизичка состојба и моменталното задоволство во врската, но секако може… Read More Ви нудиме пет природни начини како да го подобрите вашето либидо

Дешифрирајте го машкото однесување: Што кажуваат неговите навики за него?

Навиките се многу важна работа и тие кажуваат многу за вас. Сте се запрашале ли што кажуваат навиките на вашиот сакан? Денес ви даваме објаснување за некои од најчестите машки навики. Не го спушта капакот од тоалетната школка Ако повеќе пати сте го замолиле да го спушта капакот од тоалетната школка, а тој упорно ве… Read More Дешифрирајте го машкото однесување: Што кажуваат неговите навики за него?