Бела Хадид е најубавата жена на светот, тврдат научници

Манекенката Бела Хадид е најубавата жена на светот според едно најново научно истражување, пишуваат британските медиуми. Димензиите на нејзиното лице со „точност“ од 94,35 отсто одговараат на пропорциите за совршеното женско лице. Нејзините очи, веѓи, нос, усни, образи и обликот на лице се совршени според пропорциите за убавина поставени од старите Грци. Листата на најубавите… Read More Бела Хадид е најубавата жена на светот, тврдат научници

Запознајте ја првата манекенка со Даунов синдром: Сите се воодушевиле кога таа застанала на модната писта

Пред четири години, Розен Стјуарт присуствувала на модна ревија во австралискиот град Бризбејн. Насред гламурозниот настап на манекенките, нејзината ќерка Меделин која има проблеми со говорот, се свртела кон неа и ѝ кажала дека сака да биде модел. 46-годишната Розен дотогаш ја доживувала својата ќерка како помалку “машкуданска” девојка која игра фудбал со момчиња и… Read More Запознајте ја првата манекенка со Даунов синдром: Сите се воодушевиле кога таа застанала на модната писта