Жена отворила профил на „Твитер“, па дознала дека ќерка ѝ е порно ѕвезда

Жена која сакала да остане анонимна, на страницата „Мама миа“ напишала дека е разочарана од ќерка си, откако преку „Твитер“ дознала дека таа е порно ѕвезда. Таа отворила твитер-профил за да чита што пишува Доналд Трамп, па непријано се изненадила кога ги видела порно-видеата што ги снимала нејзината 19-годишна ќерка. „Мислев дека ‘Твитер’ е место каде… Read More Жена отворила профил на „Твитер“, па дознала дека ќерка ѝ е порно ѕвезда

Видео кое го шокираше светот: Мајка го извлекла детето од тркалата на шлеперот кој возел директно кон нив

Камерите снимиле несреќа во Виетнам, кога едно дете за малку ќе било прегазено од шлепер. Имено, во оваа земја е вообичаено целото семејство да се вози на скутер – мајка, татко и дете, и тоа често без кациги. Скутерот со кој се возело семејството имало лесен контакт со автомобил, а во тој момент мајката и… Read More Видео кое го шокираше светот: Мајка го извлекла детето од тркалата на шлеперот кој возел директно кон нив

Мозокот ѝ бил мртов, но докторите ја држеле во живот 123 дена во болница за да му помогнат на телото да направи нешто неверојатно

Кога Френкиелен де Силва Замполи Пади (21) беше бремена само 9 недели, нејзиното семејство не знаеше дали таа ќе преживее, бидејќи доживеала силен мозочен удар. Иако исходот не беше онаков каков што се очекуваше, семејството имаше причина за среќа. Кога Френкиелен беше примена во болница, докторите на ултразвук зебележале дека срцето на бебињата кои ги… Read More Мозокот ѝ бил мртов, но докторите ја држеле во живот 123 дена во болница за да му помогнат на телото да направи нешто неверојатно

Мајката ја земала сестричката и заминала во Германија:Омер (12) готви било што за да Азур (10) има што да јаде!

Животот секој ден ни носи по „некој удар“, но кога ќе видиме со какви маки во 21. век се среќаваат деца тогаш нашите проблеми се минорни и неважни… Азур и Омер Хусејновиќ, се момчиња кои ги оставила мајка им, а во емисијата „Исполни ми желба“ на ТВ Хајат ја раскажале својата тaгa и ја отвориле… Read More Мајката ја земала сестричката и заминала во Германија:Омер (12) готви било што за да Азур (10) има што да јаде!

Најдобро е да ја носите вашата мајка на одмор еднаш годишно, а еве и зошто…

За некои од нас, одењето на одмор со нашата мајка не звучи баш забавно и би сакале да земеме брачен другар, партнер или пријател кога станува збор за избор на патник. Меѓутоа, време е да видите дека патувањето со мајка ви има 101 добри страни! Затоа, охрабрете се и јавете и се да и кажете… Read More Најдобро е да ја носите вашата мајка на одмор еднаш годишно, а еве и зошто…

Исповед на мајка која го дои 4 годишниот син: “Ме нарекуваат педофил поради тоа”

Мајката која го дои својот 4 годишен син со аутизам открила дека луѓето ја нарекуваат педофил Јакали Ди Рома, 31 годишна мајка на две деца од Велс, на социјалните мрежи сподели повеќе фотографии на кои го дои синот Ханс во различни позиции, но поради нив стана предмет на Интернет злоставување. На една од фотографиите, Јакали… Read More Исповед на мајка која го дои 4 годишниот син: “Ме нарекуваат педофил поради тоа”

Мртвата мајка со месеци ја чувал заради нејзината пензија: Италијанец ја оставил да скапува на троседот каде и починала

Маж од северот на Италија со месеци во куќата ја чувал мумифицирана мајката за и натаму да ја прима нејзината пензија. Тој не ја пријавил нејзината смрт и го оставил телото на 90-годишната жена да скапува на троседот каде и починала. Телото на Алба Пеирано е откриено во четвртокот кога нејзиниот лекар, кој не ја… Read More Мртвата мајка со месеци ја чувал заради нејзината пензија: Италијанец ја оставил да скапува на троседот каде и починала

Бремена мајка убиена со самострел во Лондон

Сана Мухамад, мајка на пет деца, беше брутално убиена со самострел пред очите на нејзиниот сопруг и деца, додека нејзиното неродено дете се бори за живот, пренесува британски „Индепендент“. Трагичниот настан се случил во неделата наутро во нивниот дом во Илфорд, Источен Лондон. Докторите извршиле операција со цел да го спасат нејзиното неродено дете, кое… Read More Бремена мајка убиена со самострел во Лондон

Французинка криела дека има двегодишна ќерка и ја чувала во багажникот од автомобилот

На Французинката Рози Марија де Круз ѝ се заканува затворска казна од 20 години во судењето што почна денес поради злоупотреба на нејзиното малолетно дете. Според обвинителството, детето било злоупотребувано уште од раѓање, и тоа најтежок можен начин. Де Круз денеска пред суд се најде случајно, само затоа што автомеханичар пред четири години открил дека… Read More Французинка криела дека има двегодишна ќерка и ја чувала во багажникот од автомобилот

Ја доела ќерка си 9 години: Престанав кога ми рече дека е доста

Ми недостасува доењето на ќерката, вели Шерон Спинк (50), мајка на четири деца и актерка од Британија. Таа објаснува дека за неа е сосема нормално што ја доела ќерка си Шарлот девет години и не гледа ништо лошо во тоа. Шерон посочува дека би ја доела и подолго, доколку девојчето не рекло дека повеќе не… Read More Ја доела ќерка си 9 години: Престанав кога ми рече дека е доста