”Ел Чапо” го осудија на доживотен затвор. Еве зошто може повторно да му се суди…

На почетокот на секое судење во Америка, вообичаена практика е судијата да им даде на поротниците насоки и прелиминарни инструкции како треба да се однесуваат и да носат одлуки. Американскиот судија Брајан Коган, кој го водел случајот против мексиканскиот крал на дрогата, Хоакин “Ел Чапо” Гузман го направил тоа чекор понатаму издавајќи им ги следниве… Read More ”Ел Чапо” го осудија на доживотен затвор. Еве зошто може повторно да му се суди…

Наркобосот Ел Чапо во затвор, а неговата сопруга ужива во луксуз

Додека Хоакин ел Чапо Гузман го чека судењето во високообезбедениот затвор во Њујорк, неговата сопруга Ема Коронел Аиспуро на социјалните мрежи објавува фотографии кои сведочат за животот полн со луксуз. На фотографиите често може да се види Ема облечена во костим за капење, но и во тесни фармерки, со чанти и обувки со високи потпеци со… Read More Наркобосот Ел Чапо во затвор, а неговата сопруга ужива во луксуз

Некогаш засолниште на Ескобар, денес луксузен хотел

Некогашното засолниште на колумбискиот наркобос Пабло Ескобар на брегот на Тулум во Мексико, сега е претворено во луксузен хотел со име Casa Malca. Ова било еден од многуте имоти во сопственост на богатиот Ескобар. По смртта на Ескобар во 1993 година, имотот бил напуштен сè до 2012 година кога го купува њујорчанецот Лио Малка. Малка… Read More Некогаш засолниште на Ескобар, денес луксузен хотел

Ова е еден од најмладите бруцоши во светот со само 12 години

Едно 12-годишно момче го положи приемниот испит и сега ќе студира медицинска физика и биофизика на Универзитетот во главниот град на Мексико. Карлос Антонио Сантамарија Дијаз ќе биде првиот студент на таа возраст кој се запишал на Националниот автономен универзитет на Мексико (УНАМ), потврдија од таа установа. -Само сакам да студирам. Ако ми ја затворат… Read More Ова е еден од најмладите бруцоши во светот со само 12 години

Ужасни снимки од патниците кои го преживеаја падот на авионот: Крвави и изгорени луѓе и деца бегаат низ дупки за да се спасат

Само чудо, како што тврдат патниците, ги спаси нивните животи од сигурна смрт. Аеромексико со 103 патници, меѓу кои и две мали деца и четворица членови на посадата се урна набрзо после полетувањето во вторникот попладне. Сега се појавија ужасни снимки од несреќата и преживеаните патници кои крвави и во паника бегаат што подалеку од… Read More Ужасни снимки од патниците кои го преживеаја падот на авионот: Крвави и изгорени луѓе и деца бегаат низ дупки за да се спасат