Веганка ги пријавила пријателите во полиција затоа што ја хранеле со месо додека била пијана

Од атарот на мудроста „рани куче, да те лае“, ви носиме една интересна сторија за една веганка која неодамна се нашла во незгодна ситуација кога по сплет на околности изела месо, но не ни знаела. Имено, 24- годишната девојка која е веганка последните десет години, а месо не јаде од својата трета година кога открила… Read More Веганка ги пријавила пријателите во полиција затоа што ја хранеле со месо додека била пијана

Селско месо

Секогаш популарното јадење има десетици варијанти и начини на подготовка. Денес ви предложуваме да го припремите на следниов начин и со овие состојки. Состојки: – 1/2 кг мелено месо – 1 јајце – 1 главица кромид – 2 лажици презла – 1 кг свинска кртина – 2 главици кромид – 2 моркови – 2 суви… Read More Селско месо

Брзи и вкусни уштипци од рерна

Ова јадење се подготвува брзо и лесно, а идеално е да го послужите со јогурт, павлака или кечап. СОСТОЈКИ: 5 средни компири 2 моркови 150 гр гауда сирење 2 лажици ситно сечкан магдонос 2 јајца 50 гр растопен пуер 1 лажичка чили во прав 1/2 лажичка бибер 1 рамна лажичка сол НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Изрендајте… Read More Брзи и вкусни уштипци од рерна

Домашен бурек со месо

Калориите растат со неверојатна брзина, но што да правиме кога е толку вкусно. Состојки: – 500 г. брашно, – 260 мл. млака вода, – 15 г. сол, – 1 лажица масло За фил: – 2-3 лажици масло, – 1 главица кромид ситно исецкан, – 500 гр. јагнешко, – пола лажичка сол, – пола лажичка мелен… Read More Домашен бурек со месо

Најсмртоносните намирници во светот

Како што се што свети не е злато, така и се што мрда и е во главно месо, не се јаде, зошто може да ви се случи тоа да ви биде последниот оброк. Маниока-Коренот од маниока е одличен додаток на карипските јадења и мора да се подготвува внимателно. Доколку не е термички обработен гостите би… Read More Најсмртоносните намирници во светот

Како совршено да испечете сочен свински бут?

Се што ви треба за овој едноставен рецепт се вода, сол и свински бут. Потребно ви е малку повеќе време, па затоа добро размислете кога ќе започнете со овој рецепт. Ако сакате побогат вкус, слободно зачинете со лук, кромид, кари, бибер или други зачини по желба. Задолжително внимавајте и на големината на парчето месо, затоа… Read More Како совршено да испечете сочен свински бут?

Вкусно пилешко со пармезан

Со пилешкото се чини дека никогаш не можете да погрешите, но секако може и да се надминете себе си. Состојки (за 4 лица): – 1/2 шолја лебни трошки – 1/2 шолја рендан пармезан – 4 помали парчиња пилешки гради (околу 700 грама) – 2 јајца, изматени – 3/4 шолја маринара сос (или обичен сос од… Read More Вкусно пилешко со пармезан

Домашен сос за секаков вид месо

Домашен сос повкусен од тартар, кечап, мајонез и сенф. Секогаш имате го во фрижидерот или при рака и ниедно месо нема повеќе да биде исто, а вашите домашни и блиски ќе ве обожаваат… Состојки: – 70 гр мајонез – 100 гр кечап – 10 гр сенф – 2 гр лук во прав – 1 гр… Read More Домашен сос за секаков вид месо

Бифтек во сос од домати

Ова прекрасно јадење можете да го спремите во некоја специјална прилика, да ги воодушевите домашните или гостите. Потребни состојки: – 4 шницли од бифтек по 200гр – лажица масло – 30гр путер – сол – бибер За сос: – 4 мали домати (може и домат од конзерва) – 30гр путер – сол – лук и… Read More Бифтек во сос од домати

Бифтек во сос од домати

Прекрасно јадење со кое имате можност да ја изразите својата креативност и секако да имате благодарни гости за одличната храна. Потребни состојки: – 4 шницли од бифтек по 200гр – лажица масло – 30гр путер – сол – бибер За сос: – 4 мали домати (може и домат од конзерва) – 30гр путер – сол… Read More Бифтек во сос од домати