Џек Ма започнува нов бизнис, отвара училиште на мудрост

По напуштањето на директорската позиција во Алибаба, Џек Ма, најбогатиот човек во Кина, отвора училишта за да ги научи децата на мудрост. Џек Ма веќе некое време го најавува својот едукативен проект и сега формира градинки, основни и средни училишта. Изминативе пет години, тој работи со рурални наставници и развива систем што ќе му помогне да ги… Read More Џек Ма започнува нов бизнис, отвара училиште на мудрост

Дали сте и вие меѓу нив? Најпаметните луѓе се раѓаат во овие 5 хороскопски знаци

На оваа златна петорка не и’ треба друштво, бидејќи нивниот ум им е најдобар пријател. Прочитајте за кои хороскопски знаци станува збор… Водолија Овој хороскопски знак најмногу се интересира за филозофија. Водолиите честопати ја воодушевуваат околината со иновативниот пристап за решавање проблеми, а живеат мислејќи дека сè можат да остварат. Скорпија Скорпиите се многу чувствителни… Read More Дали сте и вие меѓу нив? Најпаметните луѓе се раѓаат во овие 5 хороскопски знаци

Дознајте кој е најмудриот хороскопски знак: Никој не може да го прелаже!

Станува збор за Водолијата! Водолиите се многу независни, а секој обид да ги задржите или ограничите ги провоцира на бегство. Припадниците на овој знак би требало да бидат слободни. Независноста не е само нивна желба, туку и неопходност за да бидат среќни. Нивната ладна надворешност крие пријателско срце кое се обидува да им помогне на… Read More Дознајте кој е најмудриот хороскопски знак: Никој не може да го прелаже!