Бремена Французинка задавена од неколку кучиња

Бремена Французинка е усмртена од неколку кучиња додека ги шетала сопствените во близина на градот Вилер-Котра, 90 километри од Париз. Полицијата започнала истрага, во која биле проверени над 90 кучиња, со цел да се утврди кој од е одговорно за нападот. Обдукција покажа дека жртвата била касната по торзото, главата и рацете, а била касната… Read More Бремена Французинка задавена од неколку кучиња

Страв и ужас во руски циркус: Мечка го гризеше дресерот пред очите на публиката

Публиката во еден руски циркус просуствуваше на застрашувачка сцена кога наеднаш мечка среде претстава се сврте против својот дресер и го нападна. Драматичните снимки се појавија на социјалните мрежи по инцидентот во средата во градот Олонец на северозападот на Русија, а на нив се гледа моментот кога дресерите губат контрола над животното. Набрзо по точката… Read More Страв и ужас во руски циркус: Мечка го гризеше дресерот пред очите на публиката

Убиецот од Германија во живо емитувал снимка од нападот во Хале

Сајтот за пренесување во живо Твич соопшти дека видео-снимка од оружениот напад во источногерманскиот град Хале во кој беа убиени две лица а уште две тешко ранети, била емитувана во живо преку нивната платформа. Компанијата наведе дека забрзано работела да ја отстрани содржината и додаде дека секој профил кој ќе биде откриен дека ја објавува… Read More Убиецот од Германија во живо емитувал снимка од нападот во Хале

Пијана жена заразена со ХИВ вирусот гризнала карабинери!!

Пијана жена на возраст од 50 години во раните утрински часови ги вознемирувала гостите во една дискотека во местото Киезина во близина на Пистоја во италијанскиот регион Тоскана. Жената потоа го изгризела по рацете карабинерот кој дошол да ја упаси. Агенцијата Анса пренесува дека повредениот италијански полицаец карабинер сега ќе мора да замине на детални… Read More Пијана жена заразена со ХИВ вирусот гризнала карабинери!!

Погледнете како храбрата жена го спасила детето од крволочните кучиња (вознемирувачко видео)

Мухамед Ехаб го нападнале две крволочни кучиња во главниот град на Египет, Каиро. Снимката на безбедносните камери прикажува како детето стои со пријателите и неколку секунди подоцна почнуваат да бегаат откако ги здогледале кучињата. За жал, кучињата го стигнале Мухамед и почнале да го напаѓаат. Тогаш се појавиле две жени во кадарот. Непознатата жена скокнала… Read More Погледнете како храбрата жена го спасила детето од крволочните кучиња (вознемирувачко видео)

(Вознемирувачко видео) Ужас во градинка во Кина, жена со нож избола 14 деца

Најмалку 14 деца се повредени во напад со нож во градинка во западниот град Чонгчинг. Нападот го извела 39-годишна жена идентификувана само како Лиу, соопшти локалната полиција. Нападот се случил по утринските вежби кога децата се вратиле во училницата. Жената напаѓач била фатена и спречена од наставниците и член од обезбедувањето на градинката, а наводно… Read More (Вознемирувачко видео) Ужас во градинка во Кина, жена со нож избола 14 деца

Нападот на мравките и инженерите меѓу нив

Фасцинантна видео снимка од воено-градежен потфат на мравки. Илјадници или милиони од нив изградиле импозантен висечки мост до главната фортификација на нивниот смртен непријател – стршлените. Кој тоа го командувал, како тоа оди, господ ќе го знае. Јасно, вакво единство кај нас веднаш би се квалификувало како фашизам. (37) 00

Моментот кога ајкула ќе скокне од вода и ќе нападне научник

Океанологот Грег Скомал за малку ќе станеше плен на голема бела ајкула додека со колегите работел на редовна контрола во водите на Масачусетс. Тој бил опремен со GoPro камера со цел да направи подводна снимка, но целата работа тргнала во погрешен правец. Чамецот во кој се наоѓал научникот бил во движење и никој не се… Read More Моментот кога ајкула ќе скокне од вода и ќе нападне научник

Нилски коњ нападна и уби Кинез

Нилски коњ нападна и уби турист од Кина, кој бил на одмор во Кенија. Во долината Рифт, во Кенија, нилски коњ нападна туристи. Еден Кинез е убиен, додека друг е тешко повреден во нападот на огромното диво животно. Несреќата се случила кога туристите заминале на фотосафари и премногу му се доближиле на нилскиот коњ во… Read More Нилски коњ нападна и уби Кинез

Жена ѝ го одгриза носот на друга жена и потоа го проголтала

Џесика Колинс била гостинка кај една жена во Тексас, која има 41 година и била уапсена откако го одгриза носот на сопственичката на куќата откако убаво ја замолила да го напушти нејзиниот дом, а потоа го проголтала. “Имам 28 години и повеќе немам нос” BBC го пренесува извештајот од KTRK News од Хјустон кои јавуваат… Read More Жена ѝ го одгриза носот на друга жена и потоа го проголтала