Жена за влакно избегна трагедија – погледнете каква среќа имаше оваа Русинка

Во местото Николина Гора, Русинка која ги изнела кучињата на шетање, или има шесто сетило или неверојатна среќа. Таа кучињата ги внела во ограден дел од парк и ги пуштила слободно да шетаат. Животните само што протрчале, а таа гргнала кон нив, во капијата се забило такси возило со полна брзина,точно каде што таа стоеше… Read More Жена за влакно избегна трагедија – погледнете каква среќа имаше оваа Русинка

Руски падобранец загина при скок од хеликоптер, не му се отвори ниту еден падобран

Рускиот падобранец загина кога не му се отвори ниту еден падобран, по скокот од хеликоптер. Моментот на трагичната смрт на Михаил Прохоров (35) е забележан од камерата на хеликоптерот. Руските истражители истражуваат како искусниот падобранец и болничар починал при рутински скок. Вознемирувачката видео снимка покажува како Прохоров скока од хеликоптерот МИ-8 пред да падне на… Read More Руски падобранец загина при скок од хеликоптер, не му се отвори ниту еден падобран

Девојче почина откако телефонот кој и се полнел пукнал додека слушала музика во кревет

Едно 14-годишно девојче починало откако нејзиниот телефон кој се полнел експлодирал на нејзината перница додека спиела слушајќи музика. Алуа Асетцики Абзалбек си легнала да спие слушајќи музика во нејзиниот дом во селото Бастуб, во Казахстан. Следното утро, таа била пронајдена мртва во нејзиниот кревет со батеријата на телефонот пукната, веднаш до нејзината глава. Телефонот бил… Read More Девојче почина откако телефонот кој и се полнел пукнал додека слушала музика во кревет

Снимен моментот кога мост се урива врз чамци!!

Висок мост преку залив во пристаниште на североистокот на Тајван се урна врз неколку чамци, при што се повредени неколку лица. Според Ројтерс мост долг 140 метри се урнал врз неколку рибарски чамци , при несреќата се стравува дека најмалку шест членови на екипаж на еден од чамците се заробени под урнатините. Најмалку девет луѓе… Read More Снимен моментот кога мост се урива врз чамци!!

Мајкл Шумахер примен во париска болница за таен третман

Според извештаите што доаѓаат од Франција, Михаел Шумахер тајно бил примен во приватна болница во Париз од понеделникот. Седумкратниот светски шампион во Формула 1 не е виден во јавност од кога ја доживеа несреќата при скијање на француските Алпи пред скоро шест години. Шумахер, кој наполни 50 години во јануари, тогаш претрпе сериозни повреди на… Read More Мајкл Шумахер примен во париска болница за таен третман

65 годишен маж стана најстарата личност со пресадено лице

7 години Маурис Десџардинс живеел во макотрпна болка откако лицето сосема му беше изобличено во несреќа за време на лов. На 65 години стана најстарата личност со трансплантирано лице, поради што може да изведува едноставни активности како џвакање на храна, пренесува The National Post. Канаѓанецот бил  повреден во 2011 година за време на лов, а… Read More 65 годишен маж стана најстарата личност со пресадено лице

Сакаше да биде кавалер, за малку ќе останеше инвалид

Паркирањето знае да биде стресно дури и за искусните возачи, а оваа снимка од Јутуб покажува колку оваа возачка вештина е “меч со две острици“. Момчето кое и помагало на девојката да се паркира, за малку ќе зажалело поради понудата за помош откако таа со автомобилот се доближила до ѕидот. (124) 00

Ајкула скокна од аквариум и нападна девојче, крв капеше на сите страни

Шестгодишно девојче е сериозно повредено кога во отворен аквариум во кинески трговски центар ајкула ја гризна за рака. Ксиао Ли се наоѓала покрај работ на отворениот аквариум кога ајкулата допливала до површината на вода и ја гризнала за рака. Бабата на девојчето, кое цело време била со неа, рекла дека ајкулата скокнала од водата пред… Read More Ајкула скокна од аквариум и нападна девојче, крв капеше на сите страни

Тореадор настрада во обид да му зарие копје на бик

Тореадор ептен гадно настрада во обид да му зарие копје на бик. При обидот да ги зарие вторите копја, тореадорот се сопна и падна. Бикот го искористи тој момент за да се освети. Ваквите борби во Шпанија се често под критика на јавноста поради суровоста низ која поминуваат биковите за време на борбите. (157) 00

Цела недела била заробена под карпи, а преживеала на неверојатен начин

Во Калифорнија е спасена жена која недела дена била пријавена за исчезната, а пронајдена е помеѓу карпи каде што паднал нејзиниот автомобил. Анџела Хернандез преживеала 7 дена заглавена помеѓу карпите, користејќи го цревото од хладњакот на автомобилот за да пие вода преку него од пукнати во карпата. Неа ја нашле случајни инувачи кои го здогледале… Read More Цела недела била заробена под карпи, а преживеала на неверојатен начин