Претерала со ботоксот и филерите: Никол Кидман едвај го помрднува лицето!

Познатата актерка и добитничка на Оскар, Никол Кидман, е една од најпознатите актерки на денешницата. Родена е на Хаваите во 1967 година, но до 1970 живеела во Сиднеј. Станала позната во 1989 година кога го снимила филмот „Денови на грмотевицата“ со идниот сопруг Том Круз, а се прославила со улогата на Сузан Стоун Морето во… Read More Претерала со ботоксот и филерите: Никол Кидман едвај го помрднува лицето!