Се пожалил на болки во стомакот, хирурзите извадиле 7 кг. метал и ѓубре

Хирурзи кои третирале маж со сомнеж за труење од храна биле шокирани кога откриле 263 монети и 100 клинци во стомакот на пациентот. Максуд Кан (35) бил примен во болница со абдоминални болки, а докторите по изведената ендоскопија се шокирале кога пронашле стотици монети, 1,5 килограми клинци, десетици жилети за бричење, парчиња од стакло, камења… Read More Се пожалил на болки во стомакот, хирурзите извадиле 7 кг. метал и ѓубре

По грешка ѝ го извадиле бубрегот, мислеле дека е тумор

Жена која била оперирана поради болки во грбот, излегла од болница без бубег откако по грешка ѝ го извадиле мислејќи дека е тумор. Морин Пачеко поднела тужба поради грешката на докторот Рамон Васкез, кој ја извршил операцијата на 51-годишната жена во болницата во Флорида. Хирургот донел одлука да го отстрани она што мислел дека е… Read More По грешка ѝ го извадиле бубрегот, мислеле дека е тумор

65 годишен маж стана најстарата личност со пресадено лице

7 години Маурис Десџардинс живеел во макотрпна болка откако лицето сосема му беше изобличено во несреќа за време на лов. На 65 години стана најстарата личност со трансплантирано лице, поради што може да изведува едноставни активности како џвакање на храна, пренесува The National Post. Канаѓанецот бил  повреден во 2011 година за време на лов, а… Read More 65 годишен маж стана најстарата личност со пресадено лице

Девојката со две вагини проговори за првото сексуално искуство и даде одговори на прашањата кои сите би сакале да ѝ ги постават

Пред три години, на Меди Шуелер (21) ѝ била дијагностицирана аномалија на матката која може да ја погоди една од 3.000 жени, па така има две вагини, две грла на матката и две матки. “Кога имав 12 или 13 години го имав првиот менструален циклус. Не можев да користам тампони, ставав еден, но и понатаму… Read More Девојката со две вагини проговори за првото сексуално искуство и даде одговори на прашањата кои сите би сакале да ѝ ги постават

Во Индонезија е родено бебе со две лица и два мозоци, но само со една глава

Бебе во Индонезија се роди со две лица, бидејќи неговиот сијамски близнак не се развил во матката на мајката, пренесува Дејли Меил. 2 месечното дете Гиланг Андик од градот Батама во Индонезија е родено со две лица и два мозоци, но само со една глава и едно тело. Иако има само едно тело, еден пар… Read More Во Индонезија е родено бебе со две лица и два мозоци, но само со една глава