3 женски карактеристики во кои мажите лудо се заљубуваат!

Не постои универзално правило за тоа што на сите мажи им е потребно за да се заљубат во одредена жена. Но, постојат три женски карактеристики на кои ниту еден маж не може да одолее и едноставно лудо се вљубува! Прочитајте кои се тие… 1. Страст Не мислиме на страста под чаршафите, туку на пронаоѓање на… Read More 3 женски карактеристики во кои мажите лудо се заљубуваат!

Ова се најсексапилните особини на секој хороскопски знак, а не се поврзани со физичкиот изглед

Секој хороскопски знак има некоја своја истакната еротска нота. Кога се ќе се собере и одземе, излегува дека сексапилот не е нешто поврзано со изгледот, туку нешто што на прв поглед е нетипично – а возбудливо. Погледнете кои се малите тајни на хороскопските знаци. Овен – Страст Родените во знакот на Овен се самостојни и… Read More Ова се најсексапилните особини на секој хороскопски знак, а не се поврзани со физичкиот изглед

Две неочекувани работи поради кои мажите им се привлечни на жените

Не е тајна дека жените и мажите имаат потполно поинакви критериуми кога е во прашање физичката привлечност. Според едно истражување, изгледот на мажите не им е најважен на жените при изборот на партнер, туку постојат две карактеристики што влијаат на машката привлечност. Се работи за гласот и мирисот. Мажот може да изгледа како еден од најпосакуваните холивудски актери,… Read More Две неочекувани работи поради кои мажите им се привлечни на жените