Најсмртоносните намирници во светот

Како што се што свети не е злато, така и се што мрда и е во главно месо, не се јаде, зошто може да ви се случи тоа да ви биде последниот оброк. Маниока-Коренот од маниока е одличен додаток на карипските јадења и мора да се подготвува внимателно. Доколку не е термички обработен гостите би… Read More Најсмртоносните намирници во светот

Монструм ја труел храната за бебиња во продавница: Во секоја тегличка имало доволно отров да убие, а мотивот е неверојатен

Маж (54) е осуден во Германија на 12 ипол години затвор за обид за убиство, зошто ставал отров во храната за бебиња и возрасни. Обвинетиот признал дека на полиците од супермаркетите и малопродажните мест во градот Фридрихсхафен минатата година ставал тегли со храна полни со отров и им ги нудел на потрошувачите. Исто така признал… Read More Монструм ја труел храната за бебиња во продавница: Во секоја тегличка имало доволно отров да убие, а мотивот е неверојатен

Шокантно признание на американски војник: Им испраќал отровни писма на Путин и британската кралица

Поранешниот американски војник, кои испраќал писма со семки од рицинус во Белата куќа и Пентагон, соопшти дека исти „отровни“ писма им испраќал и на претседателот на Русија Владимир Путин и кралицата на Велика Британија Елизабета Втора, наведено е во судските документи. Во вторникот е објавено дека писмата, кои, како што се претпоставува содржат траги од… Read More Шокантно признание на американски војник: Им испраќал отровни писма на Путин и британската кралица