Ужасна глетка: Акробатка падна од 9 метри висина среде настап

Циркуска акробатка падна од висина од 9 метри и удри на подот пред публиката на шоуто Winter Wonderland во Хајд Парк во Лондон. Џеки-Луис Армстронг најверојатно не се фатила добро за елементите за време на нејзината акробатска точка и падна пред очите на публиката во која имало и деца. Членовите на циркуската трупа веднаш се… Read More Ужасна глетка: Акробатка падна од 9 метри висина среде настап

Велосипедски скок на скијачка скокалница?! Обидот за рушење на светски рекорд заврши брутално!

Германскиот планински велосипедист, Јоханес Фишбах, неколку години сонувал да го направи најголемиот скок на светот со планински велосипед. Фишбах се обиде да скокне од скијачка скокалница висока 140 метри, за да го собори светскиот рекорд, но неговиот обид беше неуспешен и со прилично жестока завршница. За среќа, тој на крајот застана на своите нога. (487)… Read More Велосипедски скок на скијачка скокалница?! Обидот за рушење на светски рекорд заврши брутално!

Детето кое падна од небо: Фотограф случајно сними ужасна глетка, одлучи да ја објави по 49 години

Кејт Сапсфорд имал 14 години кога се скрил во просторот за тркала на авион на аеродромот во Сиднеј. Тоа било во 1970 година. Просторот во кој се скрил се отворил за да се извлечат тркалата и детето паднало од височина од 60 метри и загинало. Фотографот аматер Џон Гилпин го снимил шокантниот момент на падот… Read More Детето кое падна од небо: Фотограф случајно сними ужасна глетка, одлучи да ја објави по 49 години

Видео: Туристка загина снимајќи селфи!?

Туристката Сандра Да Коста Македо загинала во намерата да направи што подобра селфи фотографија. Сандра намерата да сними што по атрактивно селфи ја плати со својот живот. На работ на балконот на еден хотел во панама на 27 кат Сандра држејќи селфи стап во рака се обидувала на направи што подобра фотка. Но, во еден… Read More Видео: Туристка загина снимајќи селфи!?