Најсреќните парови се оние кои минале низ пекол и останале заедно

Најсреќните парови се оние кои ги виделе најтемните делови еден од друг и не се откажале од љубовта. Најсреќни и најуспешни парови не се оние кај кои секогаш цветаат рози и летаат пеперутки. Не се оние кои постојано се шетаат безгрижно фатени за рака. Не се оние кои веруваат дека партнерот не може да направи… Read More Најсреќните парови се оние кои минале низ пекол и останале заедно

Риби и Рак, Девица и Бик: Ова се шесте најмоќни љубовни комбинации во хороскопот

Ова се 6 комбинации во хороскопот кој создаваат најубави љубовни приказни: Вага и Скорпија Вагите и Скорпиите се одлични пријатели, но и партнери во љубовта. Вагите уживаат кога се посакувани, а Скорпиите се опседнуваат со оние кои ги сакаат. Вагите се советници, а Скорпиите го уживаат тоа. Заедно, тие креираат убава комбинација која ги задоволува… Read More Риби и Рак, Девица и Бик: Ова се шесте најмоќни љубовни комбинации во хороскопот

Млади Хрвати откриле „трик“ како да си ја зголемат платата за плус 400 евра во Германија

Минатата недела во мала градска сала во oпштината Ѓаково во Хрватска се одржани дури четири венчавки. За ова место, ретка појава која не се гледа толку често. Всушност, појава која не се памти со години. Млади парови се менуваа како на „Подвижна лента“. Пред матичар од 18 часот, по ред излегувале млади парови од Ѓаково и… Read More Млади Хрвати откриле „трик“ како да си ја зголемат платата за плус 400 евра во Германија

Астро-парови кои формираат најкомплицирани врски

Според астрологијата, постојат парови на хороскопски знаци кои би имале идеална врска, такви кои имаат 50:50 шанси за успех, но и астро-парови кои се целосна катастрофа. Дури и да успеат некој период, понатаму нештата само би се искомплицирале и би предизвикале непотребни нервози кај двајцата партнери. Еве кои се тие парови: Овен и Девица Овенот… Read More Астро-парови кои формираат најкомплицирани врски

Дали сте слушнале за хиперсексуализам? Погодува сè повеќе парови и се смета за болест

Хиперсексуализмот почнува сè повеќе да се вовлекува во врските и за жал руши сè она што сексот би требало да биде. На некои луѓе повеќе секс не им е проблем додека на други им е. Новиот термин кој се вовлече во пракса е хиперсексуализам. Всушност, станува збор за некогашна нимфоманија, која сега добива ново име.… Read More Дали сте слушнале за хиперсексуализам? Погодува сè повеќе парови и се смета за болест