Клучот за долга врска и среќен брак лежи во оваа вредност!

Љубовта е прекрасна, а врската исполнета со љубов, особено на почетокот, во нашиот живот носи смеа, среќа и долги прошетки и страствени бакнежи. Меѓутоа, постои една работа која гарантира долга и стабилна врска, а која понекогаш, дури и многу често, поважна е и од самата љубов. Станува збор за довербата. Еднаш кога заљубеноста ќе се замени… Read More Клучот за долга врска и среќен брак лежи во оваа вредност!

Мислат дека му е внука: Таа има 19 години, а нејзиниот избраник 62

Американската Саманта Симпсон има само 19 години, а се омажи за 43 години постар маж. За него луѓето, кога ќе ги видат, мислат дека е нејзин дедо, а не љубовен партнер. Саманта истакнува дека наишла на многу проблеми поради нивната врска. Но, вели дека не сака да се откаже од љубовта на својот живот поради тоа.… Read More Мислат дека му е внука: Таа има 19 години, а нејзиниот избраник 62

Дали знаете дека сексот со бившата девојка е добра работа?

Дали треба да имате секс со вашата бивша? За добро на вашето здравје, секогаш треба да кажете не. Сепак, според две нови студии објавени во научното списание “Archives of Sexual Behavior ” , сексот со вашата поранешна девојка не претставува лоша работа и нема да го попречи целиот процес на движење, без разлика ако се… Read More Дали знаете дека сексот со бившата девојка е добра работа?

Тој може да биде и вовед: Орален секс во неколку позиции

Оралниот секс може да биде вовед во прекрасен секс, а може да биде и приказна сам за себе, зависи од времето и желбата на двата партнери. Оралниот секс го има оној инересен призвук на нешто возбудливо и убаво, но за да навистина биде таков, обидете се да бидете малку поактивни во тие моменти, а не… Read More Тој може да биде и вовед: Орален секс во неколку позиции

Овие хороскопски знаци секогаш им даваат втора шанса на своите бивши

Можеби ги излажавте своите најдобри пријатели дека го избришавте бројот од својот бивши дечко или девојка, но тоа е далеку од вистината. Ако сте претставник на некој од овие хороскопски знаци, вие давате втора шанса (а понекогаш и трета) на своите поранешни љубови. Рак и Риби Родените во овие знаци се многу чувствителни личности кои… Read More Овие хороскопски знаци секогаш им даваат втора шанса на своите бивши