Неверојатно но вистинито: Можете да бидете алергични на вашиот партнер

Алергиите можат да бидат навистина непријатни, но што доколку сте алергични на вашиот партнер? Звучи неверојатно, дури и смешно, но сепак постојат луѓе кои се вљубени до уши, но сепак не можат да се ослободат од кивањето и солзите кога се во близина на нивниот партнер. Па, погледнете ги 5-те алергии кои не се ништо… Read More Неверојатно но вистинито: Можете да бидете алергични на вашиот партнер

Пет знаци дека не сте сексуално компатибилни со партнерот

Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате исполнето, ниту пак сте задоволени од партнерот? Можеби одговорот се крие во вашата сексуална некомпатибилност со партнерот. Ова се најчестите знаци кои упатуваат дека нешто не е во ред меѓу вас. 1. Ретко водите љубов Не сте расположени за… Read More Пет знаци дека не сте сексуално компатибилни со партнерот

Дали е лошо да бидете неразделни со партнерот?

Секој има сретнато пар што прави сè заедно. Да имате некој со кого можете да го поминувате целото ваше слободно време е една од предностите да бидете во врска, но дали неразделивоста е всушност лош знак? Ако сте во долга врска и сè уште сте возбудени кога минувате време со вашиот партнер, тогаш тоа не… Read More Дали е лошо да бидете неразделни со партнерот?

8 креативни начини да ги прославите јубилеите со партнерот

Кога сте во врска, станува навистина тешко мрзливоста да не ви стане навика. Добро се познавате со партнерот, знаете дека ќе ве сака без разлика низ што минувате, па нормално е да забавите со активностите откако ќе помине почетната еуфорија. Но, без разлика колку долго сте заедно не треба да заборавите да ги прославувате малите… Read More 8 креативни начини да ги прославите јубилеите со партнерот

Пет совети како на природен начин ќе го подигнете своето но и либидито на партнерот

Желбата за секс или либидо зависи од состојбата на вашиот ум, задоволството со вашиот сегашен партнер, но, се разбира, тоа може да зависи и од физичките аспекти. На следните пет начини, природно можете да го зголемите нивото на либидото и да го подобрите вашиот сексуален живот. Сончеви зраци Ако е сончево, веднаш планирајте еден час… Read More Пет совети како на природен начин ќе го подигнете своето но и либидито на партнерот

Знаци кои покажуваат дека вашиот партнер може да стане насилен кон вас

Насилството во врските воопшто не е ретко, било да се работи за физичко или психолошко насилство. Доколку забележувате дека нешто не е во ред со другата страна и дека и вие страдате поради тоа, почнете да размислувате како да се ослободите од таа врска. Ова се знаците кои би требало да означат тревога: Претерана посесивност… Read More Знаци кои покажуваат дека вашиот партнер може да стане насилен кон вас

Ретко видени приватни фотографии од Фреди Меркјури и неговиот долгогодишен партнер

Еден од најталнтираните пејачи кои некогаш живееле, Фреди Меркјури, покрај тоа што е познат по неговиот неверојатен и незаборавен глас, е познат и по неговата борба со сидата заради која замина пребрзо. Фреди беше дијагнозиран со СИДА во 1987, а почина од компикации во 1991 година. Покрај него секогаш бил неговиот партнер, иако Фреди неговиот приватен… Read More Ретко видени приватни фотографии од Фреди Меркјури и неговиот долгогодишен партнер

5 знаци дека партнерот ве контролира без да бидете свесни за тоа

Можеби конечно сте го сретнале совршеното момче. Први да се чувствувате убаво, сакано и безбедно. Но постепено сте почнале да забележувате нешто чудно и се запрашувате дали е премногу заштитнички настроен кон вас, или пак сака да ве контролира. Голема е веројатноста и вие, како и многу жени, да сте „заглавиле“ во ваква врска. Ако… Read More 5 знаци дека партнерот ве контролира без да бидете свесни за тоа