Згодна девојка уапсена на плажа поради тоа што носела провокативно бикини: „Не разбирам во што е проблемот“

Една туристка од Тајван била казнета поради премногу провокативното бикини на една од филипинските плажи. 20-годишната Лин Зу Тинг била на летување на Боракај со своето момче. Тие ја посетиле плажата Пука, а девојакта носела и повеќе од провокативно бикини на кое имало само една лента на интимните делови. Верувале или не, полицијата до неа… Read More Згодна девојка уапсена на плажа поради тоа што носела провокативно бикини: „Не разбирам во што е проблемот“

Затворена „Плажата“ на Леонардо ди Каприо

Тајландските власти соопштија дека плажата, која го прослави филмот „Плажа” со Леонардо ди Каприо, ќе остане затворена на неопределено време, со цел да се санираат штетите од туристите. Првично беше објавено дека на плажата Маја беј ќе им биде забранет пристап на туристи во период од 1 јуни до 30 септември. Сега заливот, кој е… Read More Затворена „Плажата“ на Леонардо ди Каприо

Зошто сексот на плажа е навистина лоша идеја?

Со оглед на тоа што сите сме преплавени со романтични филмски сцени покрај море, многумина сметаат дека сексот на плажа звучи навистина секси. Море, плажа, песок, вие двајцата сосема сами покрај звукот на малите бранови што нежно ве галат на стапалата – едноставно не можете да не помислите на него. Но, нештата не се толку… Read More Зошто сексот на плажа е навистина лоша идеја?

Митови за сончањето во кои мора да престанете да верувате

Причините поради кои се појавуваат изгорениците, е потценувањето на моќта на сонцето. Важно е да ги разберете и да повеќе да внимавате на овие пет митови за сончање и неговите последици: Мит 1: Не може да изгорите доколку седите под сенка Дури и кога сте под чадор или некое големо дрво, UV зрачењето се рефлектира… Read More Митови за сончањето во кои мора да престанете да верувате

Еве каде да летувате со деца во Грција

Грција е земја која нуди одличен избор за родителите и нивните деца. Топлата клима, близината до Македонија, безбедното и чисто море и љубезноста на грците се главните предности поради кои луѓето со деца ја избираат Грција за летен одмор и со задоволство и се враќаат секоја година. Ништо не е поздраво во текот на летото за… Read More Еве каде да летувате со деца во Грција