Полицијата со денови трагала по бегалец, го пронашле како спие во ИКЕА

Портпаролот на полицијата Тобиас Ахлен изјави дека персоналот на ИКЕА ја повикал полицијата во понеделникот, кога го пронашле 25-годишниот бегалец како спиел во одделот за кревети. Работниците тогаш не знаеле дека младиот човек го бара полицијата. Било откриено дека бегалецот останал во магацинот откако се затворил салонот. Тој бил уапсен за провална кражба, а полицијата… Read More Полицијата со денови трагала по бегалец, го пронашле како спие во ИКЕА

За возачите покрај алко тест, наскоро и тест за марихуана

Наскоро, кога ќе бидете запрени од сообраќајната полиција, вие не само што ќе дувате во дрегерот што го контролира нивото на алкохол, туку и во уред кој контролира нивоа на марихуана во здивот на возачот. Во САД, на 33 држави им е дозволено да користат марихуана во медицински цели, а во скоро десетина за рекреативни… Read More За возачите покрај алко тест, наскоро и тест за марихуана

Веганка ги пријавила пријателите во полиција затоа што ја хранеле со месо додека била пијана

Од атарот на мудроста „рани куче, да те лае“, ви носиме една интересна сторија за една веганка која неодамна се нашла во незгодна ситуација кога по сплет на околности изела месо, но не ни знаела. Имено, 24- годишната девојка која е веганка последните десет години, а месо не јаде од својата трета година кога открила… Read More Веганка ги пријавила пријателите во полиција затоа што ја хранеле со месо додека била пијана

Пијана жена заразена со ХИВ вирусот гризнала карабинери!!

Пијана жена на возраст од 50 години во раните утрински часови ги вознемирувала гостите во една дискотека во местото Киезина во близина на Пистоја во италијанскиот регион Тоскана. Жената потоа го изгризела по рацете карабинерот кој дошол да ја упаси. Агенцијата Анса пренесува дека повредениот италијански полицаец карабинер сега ќе мора да замине на детални… Read More Пијана жена заразена со ХИВ вирусот гризнала карабинери!!

Полицијата во Дубаи ќе користи летачки мотоцикли

Во блиска иднина полицајците во Дубаи ќе се возат во летачки мотоцикли. Компанијата Hoversurf го претстави новиот летачки мотоцикл на саемот на технички достигнувања во Дубаи, пренесува CNN. Компанијата се врати со нов модел и докази дека нивното електрично возило за полетување и слетување може да се користи во секојдневниот живот. Hoversurf ѝ подари на… Read More Полицијата во Дубаи ќе користи летачки мотоцикли

Им рекол на крадците да дојдат кога ќе има повеќе пари, па ги чекала и полицијата

Сопственик на продавница на електронски цигари во белгискиот град Шарлоа спречил грабеж на својот дуќан така што на крадците им рекол да се вратат кога ќе има повеќе пари во касата, а тие го послушале. Ројтерс пренесува наводи на телевизијата РТЛ, дека крадците во дуќанот тогаш веќе биле пречекани од полицајци кои ги привеле. –… Read More Им рекол на крадците да дојдат кога ќе има повеќе пари, па ги чекала и полицијата

Сакал да има секс со автомобил, па пенисот му заглавил во ауспухот: Полицијата морала да реагира со електрошок

Дечко од американската сојузна држава Канзас е осуден на една година условна затворска казна поради обид да има секс со автомобил. 24-годишниот Рајан Скот Малек се изјајсни за виновен за развратно однесување во јавност кое што се случило на 1-ви мај оваа година и може да се каже дека звучи прилично неверојатно. Од локалната полиција… Read More Сакал да има секс со автомобил, па пенисот му заглавил во ауспухот: Полицијата морала да реагира со електрошок

Кога полицајците ќе одлучат да се пресметаат меѓусебно

Двајца полицајци се тепале сред улица додека шокираните минувачи ги гледале и се обидувале да ги разделат. Иако не е познато во кој дел од светот настанала оваа снимка, изгледа дека тие опасно се скралае, затоа што летаат тупаници на сите страни. Минувачите успеале да ги разделат, но само на кратко, затоа што набргу повторно… Read More Кога полицајците ќе одлучат да се пресметаат меѓусебно

Ford го претстави најбрзиот полициски автомобил на сите времиња

Ford минатата недела го најави новиот модел на полициски автомобил кој ќе биде достапен во САД и кој барем кога се полициските возила во прашање, треба да собори неколку рекорди. Моделот 2020 Ford Police Interceptor Utility со погон на сите четири тркала и 3.0 EcoBoost V6 мотор на сите полициски тестови се покажа подобар и… Read More Ford го претстави најбрзиот полициски автомобил на сите времиња

Крадец се заглавил во оџак, го спасиле полицајците

Дваесет и три годишно момче од Боливија е уапсено поради кражба, а неговото злодело не било тешко да се открие, со оглед на тоа што по кражбата и упадот во куќата се заглавил во оџакот. Мета на крадецот била куќа во Буенос Аирес, но кога влегол, тој собрал се што можел да собере, скапа облека,… Read More Крадец се заглавил во оџак, го спасиле полицајците