Отворен првиот порно-факултет

Во Меделин, Колумбија неодамна се отвори првиот порно факултет во светот. Студентите, желни да работат во порно индустријата, на големо тргнаа на предавања, а професорите се, секако, порно актери. Што учат студентите на факултетот, кои се предавачите погледнете го видеото. Останува само прашањето, какво звање ќе има дипломираниот студент на овој факултет? (1221) 00

PornHub ја објави статистиката за 2018: Што гледаат најмногу Македонците?

На крајот на секоја година се сумираат впечатоците за тековната година, па така и познатиот порно сајт направи листа на прегледи. По се судејќи, 2018 година била исклучително плодна за овој сајт. PornHub забележал скоро 34 милијарди посети, со околу 92 милиони посети дневно и скоро 31 милијарда пребарувања во 2018 година. На сајтот се… Read More PornHub ја објави статистиката за 2018: Што гледаат најмногу Македонците?

Снимен првиот порно филм со женски робот

Фирмата Лумидолс, што низ цела Европа отвора јавни куќи со секс роботи, соопшти дека во соработка со компанијата Прајвет веќе го продуцираат и првиот порно филм во којшто, покрај вистински глумци, учествува и женски робот објави „Дејли Стар”. Видеото трае 28 минути, а критичарите, како и актерите во проектот, веќе имаат високи оценки, како за… Read More Снимен првиот порно филм со женски робот

Започнале секс во авион, а потоа скокнале со падобран и продолжиле во воздух

Започнале секс во авион, а потоа скокнале со падобран и продолжиле во воздух. Порно актерка снимила неверојатно видео кое ги шокира луѓето. Таа снимила порно кое започнува во авион, а продолжува во воздух кога таа и нејизниот партнер заедно скокаат од авион со падобран. Што е најчудно, видеото заврши и на Јутјуб, каде тие јавно говорат за… Read More Започнале секс во авион, а потоа скокнале со падобран и продолжиле во воздух

И се заканува 6.000 евра казна и 12 години затвор: Студентка исфрлена од факултет поради најглупавата можна работа

Би помислиле дека малку се занела со момчето на веб камера, но таа видеото го поставила на интернет. Вработените во една библиотека во САД, ја фатиле студентката со име Кендра како се снима додека се самозадоволува и веднаш ја пријавиле. Снимањето на валкани филмови на јавен простор секаде во светот е забрането, а во овој… Read More И се заканува 6.000 евра казна и 12 години затвор: Студентка исфрлена од факултет поради најглупавата можна работа

Зошто е опасно да гледате порно на мобилен?

„Гледањето порно филмови на мобилни телефони претставува многу поголема закана по корисниците отколку гледање порнографија на десктоп компјутери. Оперативните системи на смартфоните, особено Андроид, далеку се понебезбедни од оперативните системи на десктоп компјутерите, со оглед на големата ранливост која ИТ криминалците би можеле да ја злоупотребат“, предупредува „Wandera“. „Wandera“ исто така спровела истражување кое покажало… Read More Зошто е опасно да гледате порно на мобилен?

Зошто гледањето порно заедно е добро за вашата врска?

Порнографијата постои со причина и нема ништо лошо во тоа да уживате во малку сексуална фанатазија или стимулација, сами или во друштво на партнерот. Сѐ додека се применува во контролирани дози, како и сѐ друго, порнографијата не е штетна, дури и може да биде корисна. Ако вие лично сакате да гледате порнографски содржини и знаете… Read More Зошто гледањето порно заедно е добро за вашата врска?