Рецепти за домашни, посни колачи

Иако состојките се ограничени, вкусот и декорација не секогаш мора да бидат „сиромашни“. Кога е време на пости, еве што може да се подготвите и да се засладите без грижа на совест: Бомбици со банана и кокос Потребни состојки: – 200g кокос – 2 банани – 200g шеќер во прав – 200g посни бисквити, мелени… Read More Рецепти за домашни, посни колачи