Посно и брзо: Домашен хумус намаз

За оние од вас кои постат или пак, само внимаваат на исхраната, тука е секогаш вкусниот и неодолив хумус, рецепт со можност за 100 комбинации, бои и вкусови… Состојки: 2 чешниња лук 1 чинија наут кој отстојал во вода 1 лажица црвен пипер 1 цеден лимон 1/4 шолја таан сол по желба можете да додадете… Read More Посно и брзо: Домашен хумус намаз