Жените кои имаат куче се попривлечни

Кучињата го намалуваат стресот кај жените и позитивно влијаат врз нив. Припадничките на понежниот пол кои чуваат куче се дружељубиви, пријателски расположени и полесно остваруваат контакти, поубаво изгледааат и поатрактивни се, тврдат научниците. Истражувањата покажуваат дека кучињата го намалуваат стресот кај жените и оти тие кога се во друштво на својот миленик секогаш се насмеани.… Read More Жените кои имаат куче се попривлечни

Дознајте какви жени ги привлекуваат мажите на прв поглед

Секоја жена сака да остави што подобар впечаток кога сака да го освои мажот кој и’ се допаѓа. Сега научниците откриле што најмногу го привлекува спротивниот пол на прв поглед. Едно неодамнешно истражување настојувало да дојде до одговор што точно ги привлекува мажите. За да дојдат до резултати, научниците им покажувале на група мажи фотографии… Read More Дознајте какви жени ги привлекуваат мажите на прв поглед

Жените од целиот свет одбраа – 20 најубави мажи

Во морето од натпревари и топ листи, секоја година жените си одбираат по неколку мажи кои им ги освоиле симпатиите со шармот, физичкиот изглед и успесите. Оваа година, листата за 20 најубави мажи формирана онлајн, од 3 милиони интернет корисници ширум светот, изгледа вака: Треванте Роудс, актер Тиен, пејач Тони Махфуд, модел Мичиел Хуисман, актер… Read More Жените од целиот свет одбраа – 20 најубави мажи

Две неочекувани работи поради кои мажите им се привлечни на жените

Не е тајна дека жените и мажите имаат потполно поинакви критериуми кога е во прашање физичката привлечност. Според едно истражување, изгледот на мажите не им е најважен на жените при изборот на партнер, туку постојат две карактеристики што влијаат на машката привлечност. Се работи за гласот и мирисот. Мажот може да изгледа како еден од најпосакуваните холивудски актери,… Read More Две неочекувани работи поради кои мажите им се привлечни на жените