Како на природен начин да се решите од кариес и да ги избелите забите?

Групата на ирски експерти открила дека кокосот на природен начин го отстранува кариесот. Кокосово масло содржи својства кои се борат против киселините кои создаваат кариес. Ако имате кариес и под хитно ви е потребно природно решение, започнете третман со кокосово масло. Земајте секој ден две лажички кокосово масло и жабуркајте во устата, задржете неколку минути, што подолго, току… Read More Како на природен начин да се решите од кариес и да ги избелите забите?

Еве како на природен начин да ги покриете белите влакна

Белата коса е еден од најголемите ужаси кај повеќето жени. Не секоја дама сака да ја бои косата и да ја оштетува. Ако ја преферирате природната боја на вашата коса, веројатно сте загрижени во тоа како да ја прикриете белата коса. Некои природни методи за боење на белата коса доаѓаат да помогнат. Тука се: Кафе Кафето… Read More Еве како на природен начин да ги покриете белите влакна

Не дозволувајте да ве измамат: Еве како да разликувате природен од вештачки мед

Важно е да знаете! Пазарот на медот е преплавен со лажни производи изработени од шеќер или сируп од пченка, адитиви и бои, додека во продавниците се индустриски. Сакале ние да признаеме или не, ни високата оценка не гарантира дека медот е високо квалитетен, бидејќи тоа што е скап не секогаш значи дека во текот на… Read More Не дозволувајте да ве измамат: Еве како да разликувате природен од вештачки мед