Шокантно признание на американски војник: Им испраќал отровни писма на Путин и британската кралица

Поранешниот американски војник, кои испраќал писма со семки од рицинус во Белата куќа и Пентагон, соопшти дека исти „отровни“ писма им испраќал и на претседателот на Русија Владимир Путин и кралицата на Велика Британија Елизабета Втора, наведено е во судските документи. Во вторникот е објавено дека писмата, кои, како што се претпоставува содржат траги од… Read More Шокантно признание на американски војник: Им испраќал отровни писма на Путин и британската кралица