Џоли за разводот со Бред Пит: Не можев да се препознам

Актерката Анџелина Џоли досега не говореше јавно за разводот со Бред Пит, но неодамна за францускиот магазин „Мадам Фигаро“ објасни колку ѝ било тешко додека минувала низ тој процес. „Разводот беше навистина комплициран. Пред крајот на мојата врска со Бред не можев да се препознам, како да изгубив дел од себе. Станав помала, неважна, иако тоа… Read More Џоли за разводот со Бред Пит: Не можев да се препознам

Американка разводот го прославила со фотосесија, вино и бензин палејќи ја венчаницата

Кога ќе застанете пред олтар и ги изговарате заветите со личноста со која си ветувате вечен брак, разводот е последната работа за која размислувате. Американката Кејтлин Меки од Илиноис својот развод го прослави со фотографии на кои пиела вино и потоа ја запалила венчаницата. Филмовите нè учат дека речиси секоја љубовна приказна има среќен крај… Read More Американка разводот го прославила со фотосесија, вино и бензин палејќи ја венчаницата

Попот развел млад брачен пар поради големината на неговиот полов орган

Брачен пар од Истра, Хрватска доби црквен развод на бракот. Причината е што младенците не можеле да го консумираат бракот, поради големиот полов орган на мажот, пренесува хрватски „24 сата“. -Живеевме како што доликува за вистински католици. Се зедовме од љубов и почитување. Невиноста ја чувавме до првата брачна ноќ. Но, наместо водење љубов, доживеавме… Read More Попот развел млад брачен пар поради големината на неговиот полов орган

Таа му била наставничка и го силувала кога имал 12 години- потоа се земале, а денес се разведуваат!

Тие беа во центар на вниманието на светот кога 34-годишната наставничка и мајка на четири деца од Сиетл и нејзиниот 12-годишен ученик ја објавиле својата врска. Откакоја објавиле својата врска многу работи се случиле. Мери Кеј била наставничка и станала најомразена личност во Америка бидејќи го силувала својот ученик Вили Фаулау кој тогаш имал 12… Read More Таа му била наставничка и го силувала кога имал 12 години- потоа се земале, а денес се разведуваат!

3 начини да се спасите од несреќниот брак без развод

Ако очајно барате излез од несреќниот брак, вашиот живот сигурно станал неподнослив. Знаете дека има подобар начин на живеење бидејќи нештата биле подобри. Но сега единствено размислувате како да се спасите од мизеријата. Во овие ситуации најважно е да разберете зошто сте толку несреќни во вашиот брак. Обидете се да го откриете коренот на вашата… Read More 3 начини да се спасите од несреќниот брак без развод

Сака да се разведе од сопругот по 40 години брак, но судот не и дозволува

Британка сака да се разведе од сопругот затоа што е несреќна во бракот, но судот не и дозволува. Тини Овенс (68) од Ворчестер од судот побарала да го поништи нејзиниот брак со Хјуи (80) со кој е во брак 40 години, но тој не сака развод. Врховниот суд едногласно ја отфрли тужбата на Тини Овенс,… Read More Сака да се разведе од сопругот по 40 години брак, но судот не и дозволува