Сопственик морал да го затвори ресторанот во Њујорк затоа што сите 26 вработени му дале отказ во исто време

Гастропаб бил присилен да затвори откако сите 26 вработени дале отказ во исто време како одмазда поради низа долготрајни несогласувања со сопственикот. Таквиот потег се случил овој месец кога сите вработени во „The Shop“ во Трој, Њујорк му врачиле отказно писмо на сопственикот Кевин Блодгет. Според весникот Тајм Јунион, вработените на поранешниот шеф со креда… Read More Сопственик морал да го затвори ресторанот во Њујорк затоа што сите 26 вработени му дале отказ во исто време

5 работи кои не треба никогаш, ама никогаш да ги јадете во ресторан

Колку долго тоа шише кечап стоело на масата? Колку е свеж лебот во таа корпа? Од драстично прескапи до “дрисла“ нечисти, има некои артикли од менијата низ рестораните што никогаш не треба да ги нарачувате, без разлика колку го сакате местото. Да почнеме: 1. Гарнирот на пијалоците Избегнувајте ги парчињата лимон и лајм и други… Read More 5 работи кои не треба никогаш, ама никогаш да ги јадете во ресторан

Сите вработени во ресторанот дале отказ и на гостите им оставиле брутална порака за шефовите

Гладните гости во ресторанот за брза храна „ Circleville’s Sonic“ во американската држава Охајо, наместо добредојде од вработените, затекнале порака на влезната врата. Се чини дека сите вработени во ист момент дале отказ и едноставно ги напуштиле своите работни места, а своите причини за тоа им ги објасниле на гостите во порака. „Предупредување! Поради лошата управа,… Read More Сите вработени во ресторанот дале отказ и на гостите им оставиле брутална порака за шефовите

10 ситуации во кои е нормално да ја вратите нарачаната храна во ресторан

Нема кој се нема исфрустрирано ако нарача совршена порција во ресторан, но добие нешто што нималку не наликува на тоа што било наведено или пак на фотографијата во менито. Што да направите за да ја добиете порцијата која ја посакувате, без да го навлечете гневот на персоналот врз себе? Ова воопшто не е лесна задача,… Read More 10 ситуации во кои е нормално да ја вратите нарачаната храна во ресторан