Реформ торта

Секоја вистинска домаќинка знае да направи барем една перфектна домашна торта, а сега ви го претставуваме и рецептот за реформ торта, која ќе ја збогати вашата понуда. Потребни состојки: – 12 јајца – 500гр шеќер – 300гр мелени ореви – 200гр чоколадо за готвење – 300гр путер Начин на подготовка: Ги матите белките со 250… Read More Реформ торта