Полнето француско лебче

Вкусниот француски багет, сега надополнет со сочни додатоци за вистинско сендвич уживање! Состојки: – Француско лебче – 1 векна – Кравјо сирење – 15 dkg – Шунка – 15 dkg – Кашкавал – 10 dkg – Мајонез – 3 лажици – Павлака – 3 лажици – Краставица – 1 свежа – Пиперка – 1 свежа… Read More Полнето француско лебче

Брускети со тиквички и чери домати

Ручекот како оброк може да биде прилично едноставен за подготовка, а неверојатно вкусен. Сè што ви треба е леб и неколку освежувачки состојки кои ќе ги наполнат стомаците на сите членови во семејството, а и ќе гледате посреќни лица. Токму за таа цел, можете да подготвите брзи и вкусни брускети кои можете да ги послужите… Read More Брускети со тиквички и чери домати

Вкусно лепче со лук и зачини

Ни се чини дека нема нешто послатко и повкусно од домашно замесен леб. Микс на традиција и прекрасни комбинации на вкусови за секоја пригода. Состојки – 550 гр брашно – 230 мл вода (топла) – ½ пакетче свеж квасец – 1 лажичка шеќер – ½ лажичка сол – 120 гр путер – 1 лажица оригано,… Read More Вкусно лепче со лук и зачини