Џиновски радиоактивни сомови пливаат во каналот: Ја спушти камерата во вода покрај чернобилската нуклеарка и сними шокантна глетка

Подводната снимка направена од младиот ентузијаст Еуген Мазуренко ги запали социјалните мрежи. Еуген Мазуренко во текот на неодамнешната посета на чернобилската зона одлучи да ја спушти камерата во каналот кој некогаш го ладел реакторот на нуклеарката, а денеска во него има живот. Оваа видео снимка на Мазуренко брзо се прошири на социјалните мрежи, иако прикажува… Read More Џиновски радиоактивни сомови пливаат во каналот: Ја спушти камерата во вода покрај чернобилската нуклеарка и сними шокантна глетка

Дожд од живи риби, уништени патишта: Како изгледа Малта по силната бура?

Силна бура на Малта предизвика силни ветрови и огромни бранови заради што почнале да летаат риби низ брегот на островот. Катастрофалната бура која ја погоди Малта предизвика огромни штети на патиштата покрај брегот на Медитеранскиот остров, а постои и предупредување за висока закана по живот и имот. Со силните ветрови со 100 km/h, брановите биле… Read More Дожд од живи риби, уништени патишта: Како изгледа Малта по силната бура?

Родените во овој знак се најкомплицираните личности кои ќе ги запознаете

Тие би рекле: Не сум комплициран/а, само имам многу чувства. Тоа се Рибите. Тие се на границата меѓу екстроверти и интроверти – сакаат да имаат пријатели и да имаат луѓе околу себе, но уживаат и во мометите кои ги минуваат сами со мислите во нивната глава. Еден ден ќе посакаат да бидат цело време со… Read More Родените во овој знак се најкомплицираните личности кои ќе ги запознаете

Лудост без крај: Кај клучната коска прават „аквариум“ за да се пофалат колку се слаби!

Водениот парк во Чонгкинг, Кина, ги поканил жените да го прифатат предизвикот, а на победничките им нудел бесплатни билети. Не е познато дали рибичките го преживеале „предизвикот”… После бројните бизарни предизвици кои неодамна се појавија на социјалните мрежи, се појави уште еден. Во Кина бил популрен уште пред три години, но сега се проширил и… Read More Лудост без крај: Кај клучната коска прават „аквариум“ за да се пофалат колку се слаби!

Сом ги изел сите риби во езерото, па сега ги јаде и патките

Германскиот град Офенбах бара начин да се ослободи од огромен сом за кој се верува сега јаде патки откако ги изел сите риби во градското езеро. Сомот е долг околу метро и пол и прв пат е виден пред околу една година. Агенцијата ДПА пренесува дека градските власти соопштиле оти пронашле професионален рибар кој треба… Read More Сом ги изел сите риби во езерото, па сега ги јаде и патките