Умрела 4 дена по свадбата: Сопругот не престанал да ја тера на секс иако обилно крвавела

Апелациониот суд во Косово го врати на почеток судењето за смртта на Антигона Морина, која почина четири дена по свадбата со Хилми Зена. Случајот за несреќата што се случи ноќта помеѓу 27 и 28 јули 2011 година и ден денес ја бранува косовската јавност. Како што се вели во обвинението, по првата свадбена ноќ Антигона… Read More Умрела 4 дена по свадбата: Сопругот не престанал да ја тера на секс иако обилно крвавела

Сваќе мори

Не е секоја сваќа за на оро. Оваа на пример сигурно го собрала целото внимание, па сватовите заборавиле на чија свадба се дојдени. Среќа не играат пајдушко. Тогаш можеби и жртви ќе имаше. ??”…ај, па пукни зоро моју драгу да љубим беле груди да јој загрлим…”? ???????????? pic.twitter.com/jgPVwdLfQl — ? Сава Савановић ? (@savasavanovich) 16… Read More Сваќе мори

Свадбари ли се или хулигани? Се скарале за музиката, летале столици…

Ретко виден хаос, барем што се однесува до свадби, се случил во турскиот град Адана. Почнал поради „спор околу музиката“, а ескалирал со гаѓање со столици помеѓу гостите од страна на невестата и гостите од страна на младоженецот. Имено, недоразбирањето настанало бидејќи двете семејства доаѓаат од различни региони на Турција, а роднините и од едната… Read More Свадбари ли се или хулигани? Се скарале за музиката, летале столици…

Скандал на свадба во Босна: Невестата сакала да ги украде парите од гостите и да побегне

Комична ситуација на свадба во Босна деновиве стана тема од насловните страници во медиумите во регионот. Невеста која сакала да ги земе сите пари од свадбата и да побегне предизвика вистински скандал. Свадбената церемонија место да биде највеселиот ден стана вистински кошмар за младоженците Един Хусељич (23) од Градач и неговата избраничка Елде Мујчин од… Read More Скандал на свадба во Босна: Невестата сакала да ги украде парите од гостите и да побегне

Со години ја изневерувал вереницата со неа, а таа му се одмаздила на денот на неговата венчавка

Мира Ендзел, келнерка од Лас Вегас, ги шокирала сватовите на својот поранешен љубовник, Кори Перлсон, бидејќи во пресрет на венчавката, направила лажен профил на Инстаграм, под име “Летна афера”. На тој профил ставила фотографии од неа и младоженецот, а под секоја слика ставила хештег предвиден за венчавка. Имено, Кори и неговата вереничка Бријана, одлучиле на… Read More Со години ја изневерувал вереницата со неа, а таа му се одмаздила на денот на неговата венчавка

Таткото ја донесе невестата до олтарот и тоа со мотокултиватор

Сме виделе невести кои се возат во камиони, трактори, мотори…., но на мотокултиватор, на никој не би му паднало на памет. Венчавка во Долно Ситно кај Сплит го привлече целото внимание на јавноста, токму поради тоа. Всушност, “виновник” за ова оригинално видео е таткото на невестата, кој одлучил неговата најмила до олтарот да ја однесе со… Read More Таткото ја донесе невестата до олтарот и тоа со мотокултиватор

Се омажила сама за себе, затоа што се плаши од „скршено“ срце

Линда Доктар од Австралија добила идеја по многу пропаднати врски да се омажи самата за себе. Триесет и четиригодишната жена се одлучила за „интимна церемонија на плажа“, а за време на венчавката користела огледало. Линда на сопствената венчавка повикала тројца пријатели, а не изостанале и свечен фустан и бидермаер, пренесува британскиот Метро. (63) 00

Свадба е голема: Синот на Бин Ладен се ожени со ќерката на главниот киднапер на авионите од 11 септември

Синот на поранешниот лидер на Ал каеда Осама бин Ладен, Хамза бин Ладен, се оженил со ќерката на Мохамед Ата, главниот киднапер на авионите за време на терористичкиот напад во САД на 11 септември 2001 година. Оваа информација за Гардијан ја потврдиле полубраќата на Осама Ахмад и Хасан ал Атас. Тие кажале дека веруваат дека Хамза добил… Read More Свадба е голема: Синот на Бин Ладен се ожени со ќерката на главниот киднапер на авионите од 11 септември

Борба за партнер: Нема што сакаш туку што мора!

Љубомората или желбата за доминација понекогаш се и’ погрешен потег. Една жена на забава била љубоморна додека еден пар тацувајќи одлично се забавувал. Кутриот маж, од една динамична игра наеднаш морал да се препушти на „стискавецот“ на љубоморната пријателка… (417) 00