Револуционерни кондоми кои ја менуваат бојата: Нивната намена може да ви го спаси животот

Сексот е пријатна и прекрасна активност која им помага на луѓето да ја зајакнат својата врска и нема ништо погрешно во тоа – ако на ум ја имате и контрацепцијата. Сексот може да доведе до појава на некои болести, па затоа е важно да мислите и на заштитата. Најбезбедниот начин на заштита се кондомите кои… Read More Револуционерни кондоми кои ја менуваат бојата: Нивната намена може да ви го спаси животот

Прашања за сексот кои мажите не се осмелуваат да им ги постават на жените

На некои мажи им е многу важно нивната партнерка подеднакво да ужива во сексот и да доживее оргазам. Не е вистина дека сите мажи мислат само на себе кога станува збор за сексот, барем не оние вистинските. Иако повеќето од нив често се прават секс експерти, всушност немаат идеја како да ги задоволат припадничките на… Read More Прашања за сексот кои мажите не се осмелуваат да им ги постават на жените

13 знаци дека немате доволно сексуални односи

Малку сте лути, па потоа тажни, па потоа ви се чини како да ви недостасува нешто во животот? Е сега, ако малку подетално размислите за корените на проблемите, можеби ќе заклучите дека за се е виновен – сексот. Без разлика на тоа дали сте во сериозна врска имате ‘пријател со бенефиции’ овие 13 индикатори можат… Read More 13 знаци дека немате доволно сексуални односи

Мажите од овие професии се најдобри љубовници

Дали верувате дека професијата на вашиот партнер има поврзаност со неговите вештини во кревет? Едно истражување тврди дека има. Redbook направи истражување меѓу 400 мажени жени за да открие кави љубовници се мажите кои се занимаваат со различни професии. Секс терапевтката и психолот д-р Линда де Вилерс вели дека воопшто не изненадува тоа што вашиот… Read More Мажите од овие професии се најдобри љубовници

Пет знаци дека не сте сексуално компатибилни со партнерот

Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате исполнето, ниту пак сте задоволени од партнерот? Можеби одговорот се крие во вашата сексуална некомпатибилност со партнерот. Ова се најчестите знаци кои упатуваат дека нешто не е во ред меѓу вас. 1. Ретко водите љубов Не сте расположени за… Read More Пет знаци дека не сте сексуално компатибилни со партнерот

PornHub ја објави статистиката за 2018: Што гледаат најмногу Македонците?

На крајот на секоја година се сумираат впечатоците за тековната година, па така и познатиот порно сајт направи листа на прегледи. По се судејќи, 2018 година била исклучително плодна за овој сајт. PornHub забележал скоро 34 милијарди посети, со околу 92 милиони посети дневно и скоро 31 милијарда пребарувања во 2018 година. На сајтот се… Read More PornHub ја објави статистиката за 2018: Што гледаат најмногу Македонците?

Продава љубов преку камера и годишно заработува над 80.000 евра

Елисија Даунингс (28) од Букстон, успева да заработи и до 82.132 евра годишни и тврди дека оваа професија значително ја прави посреќна, но признава дека за неа е потребна и смислата за хумор. Самохраната мајка, која заработува околу 285 евра по час, работи како „продавачка на љубов“ преку камера и планира да се пензионира на… Read More Продава љубов преку камера и годишно заработува над 80.000 евра

Интересен факт за оргазмите, сексот и како да си го вратите сексуалниот нагон во форма (ако сте го изгубиле…)

Многу мажи во денешно време имаат проблем со своите ерекции или недостатокот од нив. За жените од друга страна, нивната борба често се фокусира на имиџот на телото – дали се чувствуваат секси во сопствената кожа за да бидат посамоуверени во спалната соба. И двата пола генерално се чувствуваат несигурни кога имаат проблем во една… Read More Интересен факт за оргазмите, сексот и како да си го вратите сексуалниот нагон во форма (ако сте го изгубиле…)

Еве како сексуалните работници во Амстердам имаат бенефит од тоа што индустријата им е легална и признаена

Red Light District е една од најфреквентните локации за туристите кои го посетуваат Амстердам. Секоја вечер, без промашување, местото е исполнето со локални жители и странци кои се во потрага по добро потрошено време или само бараат да видат за што се крева толку врева. Додека може да видите неколку десетици проститутки стоејќи покрај нивните… Read More Еве како сексуалните работници во Амстердам имаат бенефит од тоа што индустријата им е легална и признаена

Концерти, секс под туш: Работи кои не ја заслужуваат популарноста која ја имаат

Некои нешта во животот ги правиме затоа што сите останати ги прават. Ако случајно решиме да се повлечеме од сето тоа, често добиваме зачудувачки и осудувачки погледи. Секако, постојат многу нешта кои ја заслужиле популарноста и вниманието, но многумина сметаат дека голем дел од нив се преценети. Какви се мислењата на луѓето за најразлични секојдневни… Read More Концерти, секс под туш: Работи кои не ја заслужуваат популарноста која ја имаат