Пет знаци дека не сте сексуално компатибилни со партнерот

Дали имате чувство дека на интимен план работите не се одвиваат според очекуваното? Не се чувствувате исполнето, ниту пак сте задоволени од партнерот? Можеби одговорот се крие во вашата сексуална некомпатибилност со партнерот. Ова се најчестите знаци кои упатуваат дека нешто не е во ред меѓу вас. 1. Ретко водите љубов Не сте расположени за… Read More Пет знаци дека не сте сексуално компатибилни со партнерот

PornHub ја објави статистиката за 2018: Што гледаат најмногу Македонците?

На крајот на секоја година се сумираат впечатоците за тековната година, па така и познатиот порно сајт направи листа на прегледи. По се судејќи, 2018 година била исклучително плодна за овој сајт. PornHub забележал скоро 34 милијарди посети, со околу 92 милиони посети дневно и скоро 31 милијарда пребарувања во 2018 година. На сајтот се… Read More PornHub ја објави статистиката за 2018: Што гледаат најмногу Македонците?

Продава љубов преку камера и годишно заработува над 80.000 евра

Елисија Даунингс (28) од Букстон, успева да заработи и до 82.132 евра годишни и тврди дека оваа професија значително ја прави посреќна, но признава дека за неа е потребна и смислата за хумор. Самохраната мајка, која заработува околу 285 евра по час, работи како „продавачка на љубов“ преку камера и планира да се пензионира на… Read More Продава љубов преку камера и годишно заработува над 80.000 евра

Интересен факт за оргазмите, сексот и како да си го вратите сексуалниот нагон во форма (ако сте го изгубиле…)

Многу мажи во денешно време имаат проблем со своите ерекции или недостатокот од нив. За жените од друга страна, нивната борба често се фокусира на имиџот на телото – дали се чувствуваат секси во сопствената кожа за да бидат посамоуверени во спалната соба. И двата пола генерално се чувствуваат несигурни кога имаат проблем во една… Read More Интересен факт за оргазмите, сексот и како да си го вратите сексуалниот нагон во форма (ако сте го изгубиле…)

Еве како сексуалните работници во Амстердам имаат бенефит од тоа што индустријата им е легална и признаена

Red Light District е една од најфреквентните локации за туристите кои го посетуваат Амстердам. Секоја вечер, без промашување, местото е исполнето со локални жители и странци кои се во потрага по добро потрошено време или само бараат да видат за што се крева толку врева. Додека може да видите неколку десетици проститутки стоејќи покрај нивните… Read More Еве како сексуалните работници во Амстердам имаат бенефит од тоа што индустријата им е легална и признаена

Концерти, секс под туш: Работи кои не ја заслужуваат популарноста која ја имаат

Некои нешта во животот ги правиме затоа што сите останати ги прават. Ако случајно решиме да се повлечеме од сето тоа, често добиваме зачудувачки и осудувачки погледи. Секако, постојат многу нешта кои ја заслужиле популарноста и вниманието, но многумина сметаат дека голем дел од нив се преценети. Какви се мислењата на луѓето за најразлични секојдневни… Read More Концерти, секс под туш: Работи кои не ја заслужуваат популарноста која ја имаат

10 типа секс што мора да ги пробате

Сексот е едно од најголемите задоволства, па затоа никогаш не треба да го занемарувате. Кога сте во долга врска, може да се случи да дојдете до момент во кој ќе почувствувате дека сте пробале сè и дека повеќе ништо не може да ви ја врати возбудата. Но, ако имате желба за експериментирање и ако сте… Read More 10 типа секс што мора да ги пробате

Историја на порно индустирјата: Од илегална порнографија до анален секс

Порнографијата во последните 50 години постојано се менува. Поминувале различни работи, некои работи се вратиле, за некои едноставно се одлучиле дека треба да престанат да постојат, се во контекст на што корисниците барале или во какво време живееле, но она што е сигурно е дека популарноста на порнографијата никогаш не се намалила. Во секој случај… Read More Историја на порно индустирјата: Од илегална порнографија до анален секс

Дали знаете дека сексот со бившата девојка е добра работа?

Дали треба да имате секс со вашата бивша? За добро на вашето здравје, секогаш треба да кажете не. Сепак, според две нови студии објавени во научното списание “Archives of Sexual Behavior ” , сексот со вашата поранешна девојка не претставува лоша работа и нема да го попречи целиот процес на движење, без разлика ако се… Read More Дали знаете дека сексот со бившата девојка е добра работа?

Колку треба сексот да трае за да биде жената задоволена?

Досега многу истражувања се занимавале со тоа колку просечно трае сексот, а студија објавена во „Journal of Sex Research“ откри колку би требало да трае сексуалниот чин, според жените. Според последното истражување научниците откриле дека сексот без предигра во просек трае од пет и пол до седум и пол минути. Но, жените би сакале сексот… Read More Колку треба сексот да трае за да биде жената задоволена?