Видео: Туристка загина снимајќи селфи!?

Туристката Сандра Да Коста Македо загинала во намерата да направи што подобра селфи фотографија. Сандра намерата да сними што по атрактивно селфи ја плати со својот живот. На работ на балконот на еден хотел во панама на 27 кат Сандра држејќи селфи стап во рака се обидувала на направи што подобра фотка. Но, во еден… Read More Видео: Туристка загина снимајќи селфи!?

Опасните „selfi“ носат сè повеќе животи: За лајкови спремни се да жртвуваат сè!

Со цел да добијат што е можно повеќе лајкови, некои луѓе се подготвени да го ризикуваат сопствениот живот. Во обид да направат совршено селфи, во екстремно опасни ситуации, од 2011-та до 2017-та година, загинале 259 луѓе, покажува студијата на Американската национална медицинска библиотека. За да се намали ризикот од вакви смртни случаеви, истражувачите препорачуваат на… Read More Опасните „selfi“ носат сè повеќе животи: За лајкови спремни се да жртвуваат сè!

Психијатрија: Српска манекенка објави селфи со напрчени усни покрај мртвиот татко!

По интернет кружи фотографија на Јеца Љ., како што и гласи профилот на Инстаграм и Фејсбук, на која во прв план е нејзиниот полупрофил, а во позадина човек во болничка постела. Освен себе и татко си, на фотографијата се наоѓаат и три емотикони кои плачат, како и скршено срце… Српската манекенка и пејачка Јелица Љубичиќ… Read More Психијатрија: Српска манекенка објави селфи со напрчени усни покрај мртвиот татко!