Претпродолжението на „Game of Thrones“ како нова серија на HBO

HBO официјално го најави претпродолжението на „Game of Thrones“. Тоа ќе биде исто така, во вид на серија, под наслов „House of the Dragon” („Куќата на Змејот“). Според информациите, на сценариото ќе работат Џорџ Р.Р. Мартин, Рајан Кондал и Мигел Сапочник, а тоа ќе се заснова на книгата на Мартин – „Fire and Blood“ („Оган… Read More Претпродолжението на „Game of Thrones“ како нова серија на HBO

Серијата „Беверли Хилс“ се враќа на малите екрани со оригиналната постава

Оригиналната актерска постава од култната тинејџерска серија „Беверли Хилс 90210“ се враќа на малите екрани, пренесува Variety. Џејсон Присли, Џени Гарт, Јан Зиринг, Габриеле Картерис, Брајан Остин Грин и Тори Спелинг ќе ги гледаме во нови шест епизоди од „Beverly Hills 90210“. Од оригиналната постава ќе отсуствува само Лук Пери кој го играше ликот на Дилан МекКеј, кој го откажа своето учество во новите… Read More Серијата „Беверли Хилс“ се враќа на малите екрани со оригиналната постава

Денес има 58 години: Ќе се изненадите кога ќе видите како изгледа денес Пипи Долгиот Чорап

Кога ја добила улогата на Пипи Долгиот Чорап, шведската актерка Ингр Нилсон имала само осум години. Денес има 58 и работи како секретарка. Филмовите и сериите од 1969 и 1970 година се снимени според книгата на Астрид Линдгрен,а подоцна настанал и анимиран филм „Пипи Долгиот Чорап“. Иако поминале многу години, Ингер Нилсон и денес многумина… Read More Денес има 58 години: Ќе се изненадите кога ќе видите како изгледа денес Пипи Долгиот Чорап

Пет хорор серии кои не смеете да ги пропуштите оваа година (ВИДЕО)

Се испостави дека 2018. година е година во која сериите ги засенија холивудските блокбастери. Ви преставуваме серии за кои се зборува оваа година и деифинитивно со нив одат сите препораки да ги погледнете. „Касл Рок“ „Касл Рок“ е апсолутен хит на летото – мистериозен трилер со елементи на хорор, во кој се испреплетуваат мотиви од… Read More Пет хорор серии кои не смеете да ги пропуштите оваа година (ВИДЕО)

Се враќа најпознатиот вонземјанин на малите екрани

Компанијата „Ворнер Брос“ размислува за повторно оживување на култната сит-ком серија од 80-тите години, чиј главни лик е необичниот вонземјанин Алф. Евентуалната нова верзија на серијата сѐ уште е во рана фаза, а продуцентите се во потрага по сценарист. Алф е мал, дебеле, крзнен, арогантен вознемјанин, чиј вселенски брод се срушил на кровот на гаражања… Read More Се враќа најпознатиот вонземјанин на малите екрани

Како Netflix заработува пари?

На почетокот беше телевизијата, потоа кабелската а сега приматот во индустријата на домашно гледање филмови и серии го презема Netflix. Со преку 124 милиони претплатници и сигурно уште толку корисници на нивните услуги, малку е веројатно дека ќе видиме промена на врвот на оваа индустрија. Но, на кој начин Netflix заработува пари? Во текот на… Read More Како Netflix заработува пари?

Се сеќавате на Касандра? Погледнете како таа изгледа денес…

Венецуелската мега-ѕвезда Кораима Торес, која се прослави со улогата на Касандра, денеска има 45 години и никогаш не изгледала подобро! Глумицата вредно и напорно вежба, а на извајаното тело и совршените стомачни – може да и подзавидат многу жени и мажи. Глумицата се храни здраво и напорно вежба, а резултатите се и повеќе од видливи. На нејзиното тело се… Read More Се сеќавате на Касандра? Погледнете како таа изгледа денес…