Изложба на современ накит – ФЛОРА vs ФАУНА

Датум: 26.09.2018 – 30.09.2018 Место: Скопје Локација: Природно-научен музеј Почеток: 20:00 Цена: Непознато ФЛОРА вс ФАУНА ИЗЛОЖБА НА СОВРЕМЕН НАКИТ Живееме на прекрасна планета. Полна со живот. Токму оваа планета секојдневно не воодушевува и инспирира. Секоја педа земја е единствена по својата убавина, полна растенија и животни кои се избориле да опстанат овде со нас…… Read More Изложба на современ накит – ФЛОРА vs ФАУНА

Skopje Beer Fest

Датум: 20.09.2018 – 22.09.2018 Место: Скопје Локација: Стадион АРМ Почеток: 20:00 Цена: Слободен влез Најдобрите пива проследени со богата музичка програма и вкусна храна. Влезот е бесплатен! Следете нè за повеќе информации. (79) 00

Здравко Чолиќ во Скопје

Датум: 10.10.2018 Место: Скопје Локација: Арена Борис Трајковски Почеток: 21:00 Цена: 700 – 1800 мкд Najveća muzička zvezda ovih prostora, legendardni Zdravko Čolić, održaće veliki koncert u Skoplju! 10. novembar je datum rezervisan za nezaboravno druženje sa miljenikom svih generacija. Lokacija je VIP Arena Boris Trajkovski. Ulaznice su u prodaji i mogu se kupiti u… Read More Здравко Чолиќ во Скопје

Статуафест – Другото лице на улицата

Датум: 14.09.2018 Место: Скопје Локација: ул. Македонија Почеток: 18:30 Цена: Слободен влез Со огромно задоволство Ви најавуваме дека на 14 и 15 септември на ул. Македонија со почеток од 18:30ч. па се до полноќ ќе се случува „СТАТУАФЕСТ – Другото Лице На Улицата“, меѓународен фестивал на уличните живи статуи и останатите. На фестивалот се подразбира… Read More Статуафест – Другото лице на улицата

End of summer Ladies Night во Cineplexx

Датум: 29.08.2018 Место: Скопје Локација: Cineplexx Почеток: 19:00 Цена: 180 мкд Ги пропуштивте најдобрите летни хитови во кино? Во среда, 29.08, можете повторно да ги погледнете по цена од 180 денари. ? Ocean’s 8 ?Mamma Mia 2 ?The spy who dumped meОчекувајте многу изненадувања ??? Се гледаме на најдобриот End of summer Ladies Night ?во… Read More End of summer Ladies Night во Cineplexx

The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Датум: 22.10.2018 – 23.10.2018 Место: Скопје Локација: МКЦ Почеток: 20:30 Цена: 350 – 600 мкд По повод 14 години постоење, SureShotz Entertainment, во соработка со Младински Културен Центар со гордост Ви го најавуваат еден од најквалитетните hip-hop dj-и и продуценти на сите времиња, Jazzy Jeff. Настанот ќе се одржи на 22ри Октомври/понеделник (23ти е неработен ден) во… Read More The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Датум: 22.10.2018 – 23.10.2018 Место: Скопје Локација: МКЦ Почеток: 17:00 Цена: 350 – 600 По повод 14 години постоење, SureShotz Entertainment, во соработка со Младински Културен Центар со гордост Ви го најавуваат еден од најквалитетните hip-hop dj-и и продуценти на сите времиња, Jazzy Jeff. Настанот ќе се одржи на 22ри Октомври/понеделник (23ти е неработен ден) во dancing… Read More The Magnificent Dj Jazzy Jeff во Скопје

Нокаут // 20 години од првиот концерт //

Датум: 27.10.2018 Место: Скопје Локација: СРЦ Кале Почеток: 21:00 Цена: Непознато ПОСЛЕ 20 ГОДИНИ- НОКАУТ И АВАЛОН СЕ ВРАЌААТ НА ИСТО МЕСТО! Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20… Read More Нокаут // 20 години од првиот концерт //

Enter Fest

Датум: 29.08.2018 – 03.09.2018 Место: Скопје Локација: СЦ Борис Трајковски Почеток: 17:00 Цена: Непознато Музички ураган , невиден досега на овие простори ќе му се случи на главниот град . Од 29 август до 02 септември, на две сцени, надвор и внатре во спортскиот центар Борис Трајковски, започнува ново музичко доживување за сите љубители на… Read More Enter Fest

Арчи е новото албино кенгурче во скопската золошка градина

Скопската зоолошка градина има уште еден жител. Станува збор за мало албино кенгурче кое деновиве шета со својата мајка, а негувателите во ЗОО Скопје го крстија Арчибалд или скратено го викаат Арчи. Инаку, како што велат од Зоолошка градина, бебето кенгур е родено пред неколку месеци, но поради тоа што цело време се наоѓало во… Read More Арчи е новото албино кенгурче во скопската золошка градина