Бизарен предизвик во Шпанија: Жителите на овој град мораат да ослабнат 100 тона, а за тоа имаат сериозна причина

Жителите на градот Нарон, во северозападна Шпанија, имаат голем предизвик – до почетокот на 2020-та година, тие мора да ослабнат 100 тона. Шунка и пржени лигни се исфрлени од менито на стотина жители кои почнале со програмата за слабеење, во тој град. “Луѓето во 21-ви век заборавија дека се создадени за одење”, вели лекарот Карлос… Read More Бизарен предизвик во Шпанија: Жителите на овој град мораат да ослабнат 100 тона, а за тоа имаат сериозна причина

3-те најважни совети за слабеење од жена која изгубила 45 килограми

Експертите се согласуваат дека промената на животните навики е најдобриот начин да се ослободите од вишокот килограми. Ребека Графтон од Филаделфија, целиот нејзин живот водела битка со килограмите. По завршувањето средно училиште, проблемот само се влошил. Штом се преселила во нејзин стан и сама почнала да се грижи за нејзините оброци, сфатила дека почнала да… Read More 3-те најважни совети за слабеење од жена која изгубила 45 килограми

Опасна диета од 70-тите повторно стана популарна

Оваа популарна диета што „ветува“ дека ќе симнете 2,5 килограми за три дена беше популарна во 70-тите и сега е повторно актуелна. Но, нутриционистите предупредуваат дека диетата не само што не е одржлива, туку е и опасна. Во списанието „Vogue“ во ноември, 1977 година беше објавена диетата со која набрзина, за само три дена, може… Read More Опасна диета од 70-тите повторно стана популарна

Лудост без крај: Кај клучната коска прават „аквариум“ за да се пофалат колку се слаби!

Водениот парк во Чонгкинг, Кина, ги поканил жените да го прифатат предизвикот, а на победничките им нудел бесплатни билети. Не е познато дали рибичките го преживеале „предизвикот”… После бројните бизарни предизвици кои неодамна се појавија на социјалните мрежи, се појави уште еден. Во Кина бил популрен уште пред три години, но сега се проширил и… Read More Лудост без крај: Кај клучната коска прават „аквариум“ за да се пофалат колку се слаби!

Како да се забрза „симнувањето“ на салото од стомакот

Повеќе килограми, односно маснотии наталожени на половината е нешто што не ги одбегнува дури ни слабите луѓе. Стомакот е всушност најспецифичниот дел од телото кога е во прашање слабеењето, но зошто е најтешко да се ослободиме токму од ваквиот вишок? Овие четири причини го даваат одговорот, според новите истражувања. Газирани пијалаци Газираните пијалаци се најголеми… Read More Како да се забрза „симнувањето“ на салото од стомакот

Овошја поради кои тешко го губите вишокот килограми

Овошјето е најдобриот природен десерт – полно е со витамини, со растителни влакна, со корисни шеќери, важни нутриенти и што е најважно, изборот е голем и можете да го изберете она што вам ви се допаѓа. Но, некои од овошјата содржат толку високи количини шеќер, што без разлика што е природен и многу поздрав од… Read More Овошја поради кои тешко го губите вишокот килограми