10 факти за габичните инфекции што секоја жена треба да ги знае

Габичните инфекции се многу чести, а настануваат од најразлични фактори. Но и покрај тоа што речиси секоја жена се соочила со габична инфекција на интимната област, повеќето знаат многу малку за овие инфекции. Затоа, погледнете ги фактите што секоја жена треба да ги знае за габичните инфекции: Габичните инфекции се многу чести 3 од 4… Read More 10 факти за габичните инфекции што секоја жена треба да ги знае

5 фенг-шуи совети за позитивна енергија дома

Фенг-шуи е источна традиција која често се применува во уредувањето и одржувањето на домот, со цел да се постигне баланс на позитивна енергија. Прочитајте што сè, според фенг-шуи, може да ја блокира енергијата во вашиот дом: Кујната и боите Ако во една просторија доминира темна боја, според фенг-шуи, треба да внесете живост со детали и… Read More 5 фенг-шуи совети за позитивна енергија дома

Здравствени придобивки од модриот патлиџан

Со јајцевидна форма и темновиолетова боја, модриот патлиџан нуди голем број здравствени придобивки за вашето здравје. Тој има малку калории и богат е со нутриенти. Факти за модриот патлиџан * Го има во различни форми и големини * Го штити срцевото здравје * Состојката со која е богат – насунин, го подобрува протокот на крвта… Read More Здравствени придобивки од модриот патлиџан

Брачни совети кои никогаш не треба да ги послушате

Оној момент кога ќе го кажете судбоносното „да“, не значи дека сте ја запечатиле среќата до крајот на животот. Во бракот треба да вложувате секојдневно. Понекогаш во бракот имате проблеми. Покрај сите напори, ситуацијата не се подобрува. Вашите најблиски го забележуваат тоа и се трудат да ви помогнат. Меѓутоа, ова се три совети кои никогаш… Read More Брачни совети кои никогаш не треба да ги послушате

Ефикасни начини за потиснување на апетитот

Калорискиот дефицит, односно внесувањето помалку калории од дневната потрошувачка, во текот на подолг период може да биде исклучително тежок, особено ментално. Борбата со желбата за одредени продукти, ама и со поголемиот калориски внес понекогаш е огромна борба и убедување на самиот себе дека повеќе храна или она по кое чезнеете всушност не ви е потребно.… Read More Ефикасни начини за потиснување на апетитот

Шест работи што не треба да ги знаат децата

Дали пред вашето дете разговарате опуштено за сите теми? Или можеби верувате дека тоа е само дете, па до него темите за возрасни не допираат? Ако е така, тогаш грешите. Децата многу повеќе слушаат и разбираат отколку што мислиме. Затоа постојат некои работи за кои не треба да зборувате пред нив. Затоа што едноставно не… Read More Шест работи што не треба да ги знаат децата

Кората од бананите е покорисна одошто мислите: Еве како можете да ја искористите

Кога ќе го прочитате ова, никогаш веќе нема да ја фрлате кората од бананите Сите знаат колку бананите се добри за здравјето, но на малкумина им е познато дека нивната кора може да биде исто така многу корисна. Најверојатно не сте знаеле дека и таа се јаде, исто како и плодот, но и дека со… Read More Кората од бананите е покорисна одошто мислите: Еве како можете да ја искористите

Пепелта е многу корисна: Доколку претстојната зима се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен додаток на земјата, па често ја користат за прихранување на почвата, како и заради зголемувањето на нејзината киселост. Особено е погодна за растенија кои бараат повеќе калциум како доматот, спанаќот,… Read More Пепелта е многу корисна: Доколку претстојната зима се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

Пет начини да се изборите за поголема плата

Бидете мудри, работете паметно и сметајте на поголема плата. Преземете едноставни чекори со чија помош ќе го постигнете ова. Не двоумете се да побарате поголема плата. Ако избегнувате отворен разговор, наметнете се со квалитетите. Најлесен начин да добиете поголема месечна плата е да го прашате шефот – така јасно ќе му ставите до знаење што… Read More Пет начини да се изборите за поголема плата

13 знаци дека немате доволно сексуални односи

Малку сте лути, па потоа тажни, па потоа ви се чини како да ви недостасува нешто во животот? Е сега, ако малку подетално размислите за корените на проблемите, можеби ќе заклучите дека за се е виновен – сексот. Без разлика на тоа дали сте во сериозна врска имате ‘пријател со бенефиции’ овие 13 индикатори можат… Read More 13 знаци дека немате доволно сексуални односи