Свештеник убедил двајца мажи да ја силуваат неговата бивша љубовница

Свештеник на суд рекол дека не му е јасно зошто го направил тоа и дека тој за себе има сосема поинаква слика. Неговата сопруга размислувала да го остави… Свештеникот Рајнер Х. (60) од Германија се нашол на суд бидејќи на интернет договарал со двајца мажи да ја силуваат неговата бивша љубовница. девојката која медиумите ја… Read More Свештеник убедил двајца мажи да ја силуваат неговата бивша љубовница

69 годишен маж бара со закон да му вратат 20 години од животот

Toa било барањето на пензиониран Холанѓанец , кој смета дека е дисктиминиран на пазарот на труд и на љубовен план , па решил со закон да му вратат 20 години од животот и да го прогласат дека има 49 години. холандскиот правен систем прв пат се соочува со вакво бизарно , но сериозно барање на… Read More 69 годишен маж бара со закон да му вратат 20 години од животот

Судски преседан во светот– Австралиец осуден зашто ја терал сопругата да се самоубие

Австралиски државјанин е осуден на 10 години затвор , зашто ја терал сопругата да се самоубие , што е прв ваков случај во светот. 68 – годишниот Греам Морант бил клучен за неговата сопруга да си го одземе животот во 2014. Тој ја мотивирал жената да си го одземе животот , за да го земе… Read More Судски преседан во светот– Австралиец осуден зашто ја терал сопругата да се самоубие

Обожавателка го тужи Били Ајдол, бидејќи не ја поминале ноќта заедно

Рок ѕвездата Били Ајдол може наскоро да се појави на суд поради бизарно обвинување од обожавателка. Имено, Џулијана Берг во октомври 2016-та присуствувала на концертот на пејачот во Лас Вегас, се наведува во тужбата, а истата ја поднесува, бидејќи Ајдол ѝ ветил дека по концертот ќе ја помине ноќта со неа. Тоа, сепак, не се… Read More Обожавателка го тужи Били Ајдол, бидејќи не ја поминале ноќта заедно

Со масло за јадење бркале зли духови од музеј

Суд во Атина осуди две бугарски државјанки на четири години условна казна, оти во атински музеј ги потурале антиквитетите со масло за јадење, и тоа од религиозни побуди, јави БТА. Адвокатката Марија Константополу смета оти нејзините клиентки верувале дека со маслото за јадење се борат со зли духови и ги прочистуваат експонатите. Една од обвинетите… Read More Со масло за јадење бркале зли духови од музеј

Суд во Саудиска Арабија забрани венчавка оти момчето било музичар

Државјанка на Саудиска Арабија загуби судски процес против своето семејството, кое и забранува да се омажи за нејзин сонародник, со аргумент дека избраникот има лоша репутација бидејќи свири на музички инструмент, објави локалниот весник „Оказ”. Саудијката, инаку дипломирана банкарка од конзервативната провинција Ал Касим, планира да се обрати и до повисоки државни инстанци, со цел… Read More Суд во Саудиска Арабија забрани венчавка оти момчето било музичар

Вознмирувачко:Ја убил сопругата и сликата од нејзиното мртво тело ја објавил на Фејсбук

Суд во американскиот град Мајами го прогласи Американецот Дерек Медина за виновен поради убиство на неговата сопруга. За да биде случајот по бизарен, откако ја убил сопруга, Медина го сликал од нејзиното мртво тело и сликата ја објавил на Фејсбук. Во текот на судскиот процес, Медина призна дека со својот мобилен телефон ја сликал убиената сопруга и… Read More Вознмирувачко:Ја убил сопругата и сликата од нејзиното мртво тело ја објавил на Фејсбук

Американка му испратила 65.000 пораки на маж по првиот состанок и завршила на суд

Џеклин Адес и непознатиот маж се запознале во јануари минатата година преку мобилна апликација за запознавање. По состанокот, тој ја блокирал, но таа не се откажала. Во следните 17 месеци таа му испратила 65.000 пораки, по 500 дневно. Во документите што биле приложени на суд се наведува дека една од пораките гласи: „Не обидувај се… Read More Американка му испратила 65.000 пораки на маж по првиот состанок и завршила на суд

Живот го чини: Швалер мора да плати 9 милиони долари на мажот со чија жена спиел

Во многу земји нема казна за прељуба, но не и во Северна Каролина, каде врз основа на архаичен и малку познат закон, судот на љубовник му наложил да исплати на мажот со чија жена спиел дури 8,8 милиони долари отштета. Швалерот Франциско Хизар Трети треба да ја плати казната на Кит Кинг, со чија жена… Read More Живот го чини: Швалер мора да плати 9 милиони долари на мажот со чија жена спиел

Обвинет за силување го извадил пенисот во судница како доказ?!?

Човекот од Конетикат обвинет за силување е ослободен откако користел необична одбранбена тактика: на судењето ги соблекол панталоните и го покажал својот полов орган пред поротата. Адвокатот Тод Басерт рекол дека тоа била “единствена вистинска, одржлива опција” во случајот кога жената тврдела дека била силувана во 2012. година од страна на лице кое го опишува… Read More Обвинет за силување го извадил пенисот во судница како доказ?!?