Ние се жалиме на нашиот Закон за семејство?Контроверзен предлог закон, им дозволува на мажите да стапат во брак со ќерките?

Парламентарците во Иран донесоа предлог-закон со цел да ги заштитат правата на децата, кој вклучува и клаузула според која мажот се дозволува да се ожени со својата посвоена ќерка, со оглед на фактот дека има 13 години. Сепак, активистите за човекови права во земјата изразија загриженост дека законот што го предлага парламентот, дава можност главата… Read More Ние се жалиме на нашиот Закон за семејство?Контроверзен предлог закон, им дозволува на мажите да стапат во брак со ќерките?

Татко изградил 4 км пат преку планина за да може неговата ќерка да оди на училиште

Кога станува збор за родителите и жртвите што тие ги прават за нивните деца да имаат подобра иднина на сите ни е позната. Но, оваа необична приказна за еден татко од Турција што направил за својата ќерка е прекрасна. Кога малата Гамзе Корут минатата година требала да тргне во градника, од нејзиното село немало пат… Read More Татко изградил 4 км пат преку планина за да може неговата ќерка да оди на училиште

Ужас во Паг: Притворен таткото што си ги фрли децата од 6 метри височина

Јосиф Роџак, ноќен чувар во камп на Паг, е таткото што вчера изутрина ги фрли своите четири мали деца од првиот кат на семејниот дом на овој хрватски остров. Тој е уапсен, а неговите деца се хоспитализирани, две од нив се тешко повредени. Децата се на возраст од 3, 5, 7 и 8 години, а… Read More Ужас во Паг: Притворен таткото што си ги фрли децата од 6 метри височина

Научниците тврдат дека бебето најмногу зборови учи од својот татко

Резултатите од новото истражување, кое е спроведено во Лабораторија со современа антропологија на Универзитетот во Фудан, Кина, покажало дека бебињата најмногу зборови учат од нивните татковци. Студијата ја водела Менган Жанг, која го истражувала учењето на вокабуларот на поинаков начин. Според резултатите, двајцата родители имаат значајно влијание на развојот на говорот кај децата, но на… Read More Научниците тврдат дека бебето најмногу зборови учи од својот татко

Видео кое ќе ви го разубави денот: Погледнете како ова бебе се кара со таткото затоа што мора да слезе од маса

На интернет често можеме да наидеме на слатки снимки со бебиња. Ова видео не насмеа и ни го разубави денот, а сигурни сме дека и вие ќе се воодушевите. Станува збор за малечко девојче кое се качило на маса, а таткото и зборувал да слезе. Таа не сакала да го послуша туку наместо тоа се… Read More Видео кое ќе ви го разубави денот: Погледнете како ова бебе се кара со таткото затоа што мора да слезе од маса

Се фотографирал гол во када со ќерката, а сега целиот свет го осудува дека е педофил

Данскиот комичар Торбен Крис се фотографирал гол во кадата заедно со својата ќерка, а сликата ја објавил на Фејсбук. Овој потег наиде на лавина коментари на социјалните мрежи, а наскоро може да биде етикетиран и како педофил! Крис се најде на мета на многубројни критичари кои сметаат дека односот на овој татко со ќерката е… Read More Се фотографирал гол во када со ќерката, а сега целиот свет го осудува дека е педофил

Си го облекол синот како Хитлер – луѓе му се закануваат

Татко од Кентаки бил принуден да се извини откако го облекол својот син како Адолф Хитлер, додека тој носеше костим на нацистички војник сликан на семејна фотографија на денот на Ноќта на вештерките (Halloween). Бран Голдбах изјави дека жали што го облекол својот петгодишен син како диктатор, додека тој бил облечен во униформа на Вафен-СС.… Read More Си го облекол синот како Хитлер – луѓе му се закануваат

Се омажив за таткото на мојата најдобра другарка: Сега сум и маќеа иако сум и помлада од неа

Тејлор (27) преку својата најдобра пријателка Аманда (30) го запознала Керн Лиман (52) и меѓу нив двајцата светнала искра. Можеби тоа и не би било ништо необично, ако Керн не бил таткото на нејзината приајтелка Аманда. Била тоа љубов на прв поглед, а по пет години врска тие се венчале. „Кога се запознавме, работев со… Read More Се омажив за таткото на мојата најдобра другарка: Сега сум и маќеа иако сум и помлада од неа

Татко смислил трик како да го смири расплаканото бебе: Почнал да “пее” со најнизок глас

Не е реткост татковците со својата иновативност, методи за играње и грижа за бебињата, да ја насемат околината. Така овој татко пробал една нова метода, за да го смири своето бебе кое почнало да плаче. Имено, тој само почнал да “пее”, го спуштил гласот на најниската октава која може да ја достигне, и, за чудо… Read More Татко смислил трик како да го смири расплаканото бебе: Почнал да “пее” со најнизок глас

Натерале тригодишно девојче да гледа додека му пукаат во таткото: Шетал со ќерката кога го нападнала опасна банда

Тричлена банда го нападнала таткото кој шетал тригодишно девојче и го раниле во нога. Мажот на возраст од 30 години и неговата ќерка биле мета на разбојници додека мирно шетале по улиците на Њујорк. Кога запукале по нив, таткото ја зел својата ќерка и почнал да трча, но бандата ги следела и на крајот ги… Read More Натерале тригодишно девојче да гледа додека му пукаат во таткото: Шетал со ќерката кога го нападнала опасна банда