Мал боксер, голем дибек. Очекуван резултат…

Од местото Нур Султан, Казахстан, доаѓа снимка од брутална тепачка. На влезот на една зграда, гледаме крупен човек со брада како се расправа со човек многу помал од него. И додека се чини дека сè ќе заврши лошо за понискиот човек, има пресврт во моментот на нападот! Имено, нападнатиот човек е очигледно експерт за боречки… Read More Мал боксер, голем дибек. Очекуван резултат…

Свадбари ли се или хулигани? Се скарале за музиката, летале столици…

Ретко виден хаос, барем што се однесува до свадби, се случил во турскиот град Адана. Почнал поради „спор околу музиката“, а ескалирал со гаѓање со столици помеѓу гостите од страна на невестата и гостите од страна на младоженецот. Имено, недоразбирањето настанало бидејќи двете семејства доаѓаат од различни региони на Турција, а роднините и од едната… Read More Свадбари ли се или хулигани? Се скарале за музиката, летале столици…

Жестока тепачка на две жени во такси!!

Си удираат боксови, се тегнат, се кубат за коси, брутална тепачка на две жени во такси на улица во Белград. Засега не е позната причината за оваа жестока тепачка, која предизвикалавина од коментари на социјалните медиуми. Видеото од тепачката на двете жени во такси експресно стана хит на социјалните мрежи. ah čari Beograda pic.twitter.com/dPAHByfJ2F —… Read More Жестока тепачка на две жени во такси!!

Кога полицајците ќе одлучат да се пресметаат меѓусебно

Двајца полицајци се тепале сред улица додека шокираните минувачи ги гледале и се обидувале да ги разделат. Иако не е познато во кој дел од светот настанала оваа снимка, изгледа дека тие опасно се скралае, затоа што летаат тупаници на сите страни. Минувачите успеале да ги разделат, но само на кратко, затоа што набргу повторно… Read More Кога полицајците ќе одлучат да се пресметаат меѓусебно

Руски репрезентативци претепаа државен службеник, им се заканува затворска казна!

Двете ѕвезди на руската репрезентација, Александар Кокорин и Павел Мамаев се во центарот на огромен скандал кој може не само да им ги уништи кариерите, туку и да им донесе многу посериозни проблеми. Двајцата репрезентативци претепаа човек во еден локал во Москва, а подоцна се покажа дека настраданиот Денис Пак е на одговорна функција во Министерството за… Read More Руски репрезентативци претепаа државен службеник, им се заканува затворска казна!

Синџирот на исхрана во човечка смисла

Средната риба влетува во некој билјард клуб или што год да е, и мангупски се внесува во фаца на малата риба, која знае дека ќотекот е неизбежен. Арно ама, она што средната риба не го знае е дека во ќошот лабаво си седат двете големи риби, на кои не им се допаѓа кога некој ќе… Read More Синџирот на исхрана во човечка смисла

Хаос во Кушадаси: Тепачка меѓу Срби и Турци, летале молотови коктели

Синоќешната кавга меѓу турски и српски туристи во познатото летувалиште во Кушадаси завршила со молотови коктели врз автобусот на српските туристи, објави турски Хуриет. Еден турски државјанин, кој бил на одмор во Кушадаси, влегол во кавга со група српски туристи кои престојувале во истиот хотел на 29 јули. Наскоро сè прераснало во тепачка, а весникот… Read More Хаос во Кушадаси: Тепачка меѓу Срби и Турци, летале молотови коктели

Тепачка во кокпитот, за малку ќе го урнеле авионот

Пилотот и копилотот на авиокомпанијата “Iraqi Airwaysa” се степале во сред лет на височина од 11 километри откако го напуштиле аеродромот во Иран. Авионот во кој се наоѓале 157 патници летал од Иран за Ирак. Во еден момент, ситуацијата излегла од контрола, па пилотот и копилотот се степале. На тепачката реагирало обезбедувањето и според патниците… Read More Тепачка во кокпитот, за малку ќе го урнеле авионот

Пијана невеста го претепала младоженецот и неговата баба

Венчавката би требало да биде еден од најрадосните денови во животот на невестата и младоженецот, но во Баварија поради алкохолот тоа не било случај. Една невеста, според соопштението на полицијата, испила премногу алкохол и во целосно алкохолизирана состојба почнала да се тепа со повеќе лица на свадбата. Меѓу “жртвите“ бил и младоженецот, кој бидејќи не… Read More Пијана невеста го претепала младоженецот и неговата баба