Како изгледа да се лизгате на природен тобоган на водопад во Бразил?

Cachoeira do Escorrega водопадот кој се наоѓа во Рио де Жанеиро природно создал „тобоган“, по кој може да се лизга секој кој прво ќе пропешачи и ќе стигне до таму. Погледнете како изгледа тоа… (51) 00

Највисоките, најбрзите и најлудите тобогани низ светот: Колку минути ќе успеете да изгледате?

Видео кое дефинитивно ќе ви го забрза биењето на срцето и ќе направи да го почувствувате адреналинот како да се возите на најбрзите, највисоките, најопасните и најлудите тобогани на вода низ светот. Колку минути ќе издржите да гледате?  (129) 00