Турли тава со пилешко месо

Популарната тава која традиционално се спрема во македонските домови, па и пошироко, сега можете да ја испробате и во малку подизменет состав, со пилешко месо. Состојки: – 500 гр пилешко месо – 1 кромид – печурки – морков – компир – пиперка – тиквица – модар домат – домат – црвен пипер – масло за… Read More Турли тава со пилешко месо