Позирале во нацистички униформи и се пријавиле за „Мис Хитлер“

На руската социјална мрежа ВКонтакте (руска верзија на Фејсбук), неодамна било организирано онлајн натпреварување за избор „Мис Хитлер“, а меѓу финалистките се наоѓале девојки од Германија, Русија, Италија и САД. Администраторите на страницата, која го организирала натпреварувањето, повикале други неонацисти да се вклучат во гласањето и на тој начин да се избере победничката, која требало… Read More Позирале во нацистички униформи и се пријавиле за „Мис Хитлер“

100-годишни фотографии од најубавите жени од минатиот век

Убавината е различна за секого. Кога станува збор за жените од минатото, нивниот изглед е без сомнение „чист“. Можете да бидете сигурни дека нивната убавина навистина е реална. Па погледнете некои од најубавите жени пред ерата на ботоксот, пластичните операции и магијата на Фотошоп. 1. Ион Брајт Актерка од Бродвеј со убавина од друг свет.… Read More 100-годишни фотографии од најубавите жени од минатиот век

Манарола град како од бајките!

Постојат градови кои изгледаат како од бајките. Гратчето Манарола се наоѓа на брегот на Лигурското Море, ракав на Средоземното море и датира од 1338-та година. Mногуте генерации на традиционално одгледување на лозови насади, резултира со плодови кои се користат за правење на Лигурското вино, едно од најубавите вина во Европа. Во крајбрежјето на градот нема плажи, но… Read More Манарола град како од бајките!

Жените од целиот свет одбраа – 20 најубави мажи

Во морето од натпревари и топ листи, секоја година жените си одбираат по неколку мажи кои им ги освоиле симпатиите со шармот, физичкиот изглед и успесите. Оваа година, листата за 20 најубави мажи формирана онлајн, од 3 милиони интернет корисници ширум светот, изгледа вака: Треванте Роудс, актер Тиен, пејач Тони Махфуд, модел Мичиел Хуисман, актер… Read More Жените од целиот свет одбраа – 20 најубави мажи

Една чаша солена вода го опоравува целото тело

Добротворноста на водата со лимон или јаболков оцет е многу позната. Наместо овие два напитоци, во последно време луѓето  повеќе се ориентираат кон новата – солена вода. Често слушаме за тоа како солта во големи количини е лоша за нашето здравје, но ретко се зборува за нејзината добротворност и позитивното влијание на организмот. Поточно, комбинацијата… Read More Една чаша солена вода го опоравува целото тело

Не само што влијае на психата, туку и на убавината: Легнете си во ова време и ќе се разбудите презадоволни

Сите знаеме дека за убавината и здравјето е важно добро да се одморите. Добриот сон влијае на кожата на телото и лицето, а освен што влијае на физичкиот изглед, игра голема улога и во нашиот когнитивен систем, помага во продуктивноста, работата на мозокот и го одржува целокупното здравје. Во текот на спиењето кожата се регенерира,… Read More Не само што влијае на психата, туку и на убавината: Легнете си во ова време и ќе се разбудите презадоволни

Секојдневно земајте го овој протеин: Ја чува косата, го лекува црниот дроб и го намалува целулитот

Со стареењето, се намалува производството на колаген во телото, кожата се опушта и настануваат болки и вкочанетост на екстремитетите Колагенот е застапен во мускулите, коските, кожата, крвните садови, дигестивниот систем и зглобовите, а молекулите на колагенот се преголеми за да се апсорбираат преку кожата, поради што мора да се земаат преку храната. Освен за убава… Read More Секојдневно земајте го овој протеин: Ја чува косата, го лекува црниот дроб и го намалува целулитот

Трансексуалец во трка за Мис Универзум

Во трката за круната на Мис Универзум, ќе биде вклучен и трансексуалецот Анxела Понсе од Шпанија. 26-годишната Понсе веќе победи на „Мис Шпанија 2018“ во изборот на кој учествуваа уште 22 ривалки. Мис Универзум ќе се одржи на Филипини во декември. Преку Инстаграм Анхела побара повеќе почит за разновидноста во општеството. Трансексуалците за прв пат… Read More Трансексуалец во трка за Мис Универзум