ФБИ евакуирало опсерваторија: Пронашле докази за вонземјани?

Федералното истражно биро (ФБИ) ја затвори опсерваторија „Санспот“ во Њу Мексико, а теоретичарите на заговор го преплавија интернетот со коментари дека се единствената причина за тоа се, никој друг, освен вонземјаните. Тие тврдат дека ФБИ го направило тоа со таква брзина што едноставно друга причина не може да има, и дека тоа значи дека откриле… Read More ФБИ евакуирало опсерваторија: Пронашле докази за вонземјани?

ФБИ ги најде црвените чевли на Џуди Гарланд, украдени пред 13 години

Федералните власти соопштија дека ги пронашле црвените чевли со светки, кои Џуди Гарланд ги носи во филмот „Волшебникот од Оз“ од 1939 година, кои пред 13 години беа украдени од музеј во нејзиниот роден град во северна Минесота. Чевлите беа украдени од Музејот на Џуди Гарланд во Гран Рапидс во август 2005 година, кога крадецот… Read More ФБИ ги најде црвените чевли на Џуди Гарланд, украдени пред 13 години