Златно Славејче 2018

Датум: 16.11.2018 – 19.11.2018 Место: Скопје Локација: Македонска Филхармонија Почеток: 11:00 Цена: 250 мкд Почитувани деца и родители, Оваа година 48-то издание на најочекуваниот детски фестивал во Македонија “Златно Славејче” ќе се одржи на: 16, 17, 18 и 19 Ноември 2018 во салата на Македонска Филхармонија, сите претстави се со почеток од 11:00, 13:00 и… Read More Златно Славејче 2018

Фестивал на чај

Датум: 6.10.2018 Место: Скопје Локација: Веро Маркети Почеток: 12:00 Цена: Слободен влез Според кинеската легенда, чајот е пронајден во 2727 година пред нашата ера, кога царот Shen Nong седејќи под едно чајно дрво, при прочистување на водата (која секогаш ја провривал), неколку листови од дрвото паднале во неговата чаша. Резултатот веднаш создал хемија, извонреден мирис,… Read More Фестивал на чај

Skopje Beer Fest

Датум: 20.09.2018 – 22.09.2018 Место: Скопје Локација: Стадион АРМ Почеток: 20:00 Цена: Слободен влез Најдобрите пива проследени со богата музичка програма и вкусна храна. Влезот е бесплатен! Следете нè за повеќе информации. (82) 00

Фестивал на Органска Храна #8

Датум: 01.09.2018 – 02.09.2018 Место: Скопје Локација: Градски Парк Почеток: 11:00 Цена: Бесплатно Град Скопје Ве поканува на осмиот по ред “Фестивал на Органска Храна” кој оваа година ќе се случи на 01-02, Септември, на добро познатата локација Школка – Градски Парк, Скопје. Повеќе од 20-тина органски производители и изложувачи на органски производи, интерактивна програма,… Read More Фестивал на Органска Храна #8

Летен фестивал на книгата

Датум: 31.08.2018 Место: Скопје Локација: Книжарница ТРИ Почеток: 09:00 Цена: Бесплатно ЗАПОЧНА ЛЕТНИОТ ФЕСТИВАЛ НА КНИГАТА! За нас, вљубениците во книгата, летото е период на кој најмногу му се радуваме. Долгите летни денови се како создадени за нашата омилена активност – понирање во светот што книгите и авторите го отвораат пред нас. И ова лето… Read More Летен фестивал на книгата

Enter Fest

Датум: 29.08.2018 – 03.09.2018 Место: Скопје Локација: СЦ Борис Трајковски Почеток: 17:00 Цена: Непознато Музички ураган , невиден досега на овие простори ќе му се случи на главниот град . Од 29 август до 02 септември, на две сцени, надвор и внатре во спортскиот центар Борис Трајковски, започнува ново музичко доживување за сите љубители на… Read More Enter Fest