Најгледаните сцени од хорор филмови

Речиси секој сака добар хорор филм што ќе го исплаши, но некои од овие сцени се попопуларни и од самите филмови. Без разлика дали луѓето ги гледале одново и одново поради специјалните ефекти, дијалогот или стравот што им го предизвикале, ова се сцени што ќе ги препознае секој фан на жанрот. Од „Get Out“ и „The Shining“, па сè… Read More Најгледаните сцени од хорор филмови

Најдобрите филмови на 21 век според „Гардијан“

Познатата веб-страница „Гардијан“ собра пет реномирани филмски критичари кои заедно составија листа на 100. најдобри филма за 21 век. На прво место се најде филмското остварување на Пол Томас Андерсон, „Ќе има крв“. Ова ремек дело од 2007 година го следи животот на Даниел Плејнвју, кој го глуми неверојатниот Даниел Деј-Луис, кој од пропаднат копач… Read More Најдобрите филмови на 21 век според „Гардијан“

Филмови кои треба да ги избегнете ако гледате со партнерот

Договорот за заедничко гледање филм со вашиот партнер одамна е класика, без разлика дали штотуку сте се запознале со некого или сте во брак со години. Но, имајте на ум дека само затоа што филмот е означен како „романтичен“ или „секси“ не значи дека е добар избор за заедничко гледање. Ако сакате да избегнете незгодни… Read More Филмови кои треба да ги избегнете ако гледате со партнерот

5 настани од хорор филмови што навистина се случиле

Понекогаш реалноста може да биде почудна и од холивудски филм, а тоа важи и за хорорите. Кој би помислил дека главниот лик од „Тексашкиот масакр со моторна пила“ е историска личност? Или дека „Истерувачите на духови“ живеат меѓу нас како нормална фамилија? Ова се 5 настани кои можеби ви изгледаат како приказни и сцени од… Read More 5 настани од хорор филмови што навистина се случиле

End of summer Ladies Night во Cineplexx

Датум: 29.08.2018 Место: Скопје Локација: Cineplexx Почеток: 19:00 Цена: 180 мкд Ги пропуштивте најдобрите летни хитови во кино? Во среда, 29.08, можете повторно да ги погледнете по цена од 180 денари. ? Ocean’s 8 ?Mamma Mia 2 ?The spy who dumped meОчекувајте многу изненадувања ??? Се гледаме на најдобриот End of summer Ladies Night ?во… Read More End of summer Ladies Night во Cineplexx

Критичарите се согласија: Ова се најдобрите 10 акциони филмови на сите времиња

Акционите филмови се едни од најпопуларните филмски жанрови. Адреналинот и опасноста во тој жанр привлекуваат широк спектар на гледачи од било кој друг. На популарната страница за филмови “Rotten Tomatoes” таквите филмови се сместени во категоријата Action & Adventure, а Бизнис Инсајдер се согласува со листата за најдобри акциони филмови направена според оцените на критичарите… Read More Критичарите се согласија: Ова се најдобрите 10 акциони филмови на сите времиња